Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Ekologiczne środki ochrony roślin

rodzaje chemicznych środków ochrony roślin

Ekologiczne środki ochrony roślin to szereg chemicznych i biologicznych preparatów, prawnie dopuszczonych do stosowania w uprawach ekologicznych. Biologiczne środki ochrony roślin, oparte są na działaniu pożytecznych bakterii i grzybów, które zwalczają szkodniki i choroby bez konieczności stosowania substancji chemicznych. Z kolei chemiczne środki ochrony roślin, dopuszczone do stosowania wyróżniają się łagodniejszym dla uprawy działaniem – zwalczają szkodniki, nie stwarzając zagrożenia dla organizmów pożytecznych, wprowadzonych do uprawy.


Ekologicze środki ochrony roślin

Korzyści ze stosowania ekologicznych środków ochrony roślin


Stosowanie ekologicznych środków ochrony roślin niesie ze sobą szereg korzyści:
  • Zwalczanie chorób i szkodników z wykorzystaniem ekologicznych środków ochrony roślin pozwala na zrównoważoną produkcję, ograniczenie negatywnych konsekwencji prowadzenia uprawy dla środowiska, a co najważniejsze — wytwarzanie wysokiej jakości warzyw i owoców, o bogatych walorach smakowych. 
  • Środki ochrony roślin, przeznaczone do stosowania w uprawach ekologicznych wykazują się taką samą skutecznością jak pozostałe środki ochrony. Pozwalają na efektywne zwalczanie chorób oraz szkodników, dzięki działaniu pożytecznych mikroorganizmów (bakterii i grzybów)


Masz pytanie dotyczące ochrony roślin?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązania do Twojej uprawy.Dominika Strzempa, Kamil Szybczyński, Sylwester Łazarek
Wyślij e-mail

Do not delete this link