Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna   Bank Wiedzy  Dezynfekcja i ochrona  Jak się czyści przewody kanalizacji deszczowej?

Jak się czyści przewody kanalizacji deszczowej?


Autor tekstu Jasper Verhoeven | Ostatnia aktualizacja: 20-06-2020

Dobra jakość wody ma ogromne znaczenie dla hodowcy. Zanieczyszczona woda negatywnie wpływa na wzrost upraw. Dlatego ważne jest, aby jak najlepiej monitorować i kontrolować jakość wody. Jednym z jej elementów jest czyszczenie rur kanalizacji deszczowej. Z czasem może wytworzyć się w nich biofilm, co prowadzi do ich zatykania. Wpływa to również na zmniejszenie ilości tlenu w wodzie. W tym artykule nasz specjalista wyjaśni jak łatwo oczyścić linię wody deszczowej.Czyszczenie przewodów kanalizacji deszczowej

Najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie przewodów deszczowych jest użycie środka dezynfekującego Huwa-San. Aby oczyścić rurę deszczową, należy wykonać następujące czynności:

  1. Ustalić stopień zabrudzenia. W przypadku lekkich zabrudzeń należy zachować dawkę 0,2% Huwa-San, w przypadku ciężkich zabrudzeń 0,5%, a w przypadku ciężkich zabrudzeń 0,7%. Jeśli masz wątpliwości co do właściwego dawkowania, zwróć się o poradę do specjalisty. 
  2. Zobacz zdjęcia powyżej: zastanów się nad wykonaniem połączenia na końcu rury deszczowej za pomocą kawałka rury PVC (zarówno na początku jak i na końcu rury);

  3. Podłącz zbiornik magazynujący (np. wózek Empas o odpowiedniej pojemności) o do przewodu deszczowego z jednej strony i wąż do drugiej strony, aby móc zbierać wodę.

  4. Odwrócić rurę deszczową tak, aby dysze były skierowane ku górze.

  5. Teraz włącz pompę dozującą zbiornika magazynującego, aby woda deszczowa wypełniała go z jednej strony. Po drugiej stronie systemu wykonaj badanie paskiem wskaźnikowym, czy roztwór Huwa-San dotarł do końca układu. Uwaga: należy pracować przy niskim ciśnieniu, ponieważ w przeciwnym razie dysze zaczną się obracać, a wokół zostanie rozpylone wysokie stężenie nadtlenku wodoru!

  6. Jak tylko roztwór dotrze na drugą stronę rury, należy zamknąć zawory po obu stronach.

  7. Pozostaw roztwór na co najmniej 12 godzin, aby środek miał wystarczająco dużo czasu na pracę.

  8. Po 12 godzinach można dokładnie wypłukać rurę deszczową. Można użyć pasków, aby sprawdzić, czy cały aktywny składnik znajduje się poza linią wody deszczowej.

  9. Następnie odwróć przewód wody deszczowej tak, aby dysze skierowane były ponownie w dół i dokładnie go wypłucz.

  10. Sprawdź ponownie poziom nadtlenku wodoru, aby upewnić się, że nie ma już Huwa-San w systemie.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.

Jasper VerhoevenJasper Verhoeven

Jasper Verhoeven, specjalista ds. dezynfekcji, jest osobą kontaktową dla producentów w zakresie higieny. "W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na środki higieny w ogrodnictwie i związanymi z tym wyzwaniami, coraz ważniejsze staje się indywidualne doradztwo. Zawsze uważam za wyzwanie pomóc producentowi w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla jego gospodarstwa".
Do not delete this link