Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa

Bank wiedzy - zakładanie uprawy

Bank wiedzy Royal Brinkman obejmuje siedem bloków tematycznych. Pod hasłem „zakładanie uprawy” można znaleźć informacje na temat wszelkiego rodzaju spinek, zawieszek do pomidora, substratów i folii oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie różnych aspektów zakładania uprawy.
 • Co to jest HACCP?

  Dla bezpieczeństwa produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców, istotne jest utrzymanie higieny w procesie produkcji. System HACCP określa wymagania higieniczne gwarantujące bezpieczeństwo żywności przez zlokalizowanie zagrożeń pojawiających się w procesie produkcji.

  Więcej
 • Plan działania przy zmianie uprawy

  Dla wielu ogrodników wymiana uprawy to trudny okres, w krótkim odstępie czasu wyrzucamy stare rośliny i musimy rozpocząć nową uprawę w szklarni. Aby sprawnie przeprowadzić ten proces, dobrze jest zaplanować wszystkie czynności związane z wymianą uprawy.

  Więcej
 • Czyszczenie systemu nawadniającego przy zmianie uprawy

  Najbardziej skutecznym sposobem czyszczenia systemu nawadniającego jest czyszczenie podchlorynem sodowym (czyszczenie organicznych zanieczyszczeń) i kwasem azotowym (czyszczenie mineralnych zanieczyszczeń).

  Więcej
 • Szybkie i czyste usuwanie starych roślin

  Jeśli chodzi o opróżnianie szklarni, nie należy zapominać o żelaznej regule dotyczącej higieny: zapobiegaj, by ewentualne obecne choroby i plagi nie rozprzestrzeniały się po całym gospodarstwie. Rośliny mogą przenosić choroby, dlatego tak istotne jest, by nigdzie w gospodarstwie nie doszło do ponownego zakażenia.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące malowania rur grzewczych w szklarni

  W czasie prowadzenia uprawy warstwa farby na rurach grzewczych ulega uszkodzeniu na skutek wahań temperatury, wilgotności, rdzy oraz zużycia powodowanego przez wózki rynnowe. Ma to negatywny wpływ na rozprowadzanie ciepła i warunki świetlne. Dlatego zaleca się malowanie rur grzewczych co roku.

  Więcej
 • Jak obniżyć koszty ogrzewania szklarni?

  Ostatnio pojawiły się niepokojące doniesienia o planowanej podwyżce cen energii. Problem dotyczy każdej branży, również upraw szklarniowych. W jaki sposób najlepiej się na to przygotować?

  Więcej
 • Jak właściwie przeprowadzić parowanie gleby?

  Parowanie gleby odbywa się podczas wymiany upraw polowych w szklarniach. Jest to sposób na zabicie bakterii, wirusów i innych patogenów i na przygotowanie gleby pod nową uprawę. Aby przeprowadzić parowanie gleby, należy spełnić kilka czynników, aby para jak najlepiej wniknęła w glebę.

  Więcej
 • Przygotowanie do zimy w gospodarstwie ogrodniczym

  W gospodarstwie ogrodniczym zima oznacza między innymi niższe temperatury na zewnątrz i mniejszą ilość światła słonecznego. Ma to wpływ na sytuację upraw. Dokonując na czas inwentaryzacji przed nadejściem zimy i stosując właściwe środki, chronimy nasze rośliny przed negatywnym wpływem zimowych warunków.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między perlitem a wermikulitem?

  Coraz częściej wermikulit i perlit wykorzystywane są w ogrodnictwie. Zwłaszcza w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją sadzonek i materiału siewnego dodaje się je do ziemi (doniczkowej), aby nadać jej lepszą, bardziej przewiewną strukturę. Jednak czym różni się perlit od wermikulitu? W tym artykule nasz specjalista tłumaczy różnice.

  Więcej
 • Kompostowanie, biodegradacja a pochodzenie biologiczne - różnice

  W ogrodnictwie rośnie popyt na produkty nadające się do kompostowania, pochodzenia biologicznego oraz ulegające biodegradacji. Konsument coraz większą uwagę zwraca na zrównoważony rozwój i neutralność wobec środowiska.

  Więcej
 • Jak układać nowe maty uprawowe?

  Nowa uprawa w wielu przypadkach zaczyna się od ułożenia nowej maty uprawowej, co jest zdecydowanie bardziej higieniczne niż ponowne wykorzystanie tych samych mat uprawowych. Ważne jest przy tym, aby poprawnie ułożyć maty uprawowe.

  Więcej
 • Jak wykonywać otwory odpływowe w matach uprawowych?

  Aby pozwolić odpłynąć nadmiarowi wody do nawadniania z mat uprawowych, na początku sezonu produkcyjnego wykonuje się otwory odpływowe. Liczba otworów odpływowych i ich umiejscowienie ma duży wpływ na uprawę.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między mączką bentonitową a bazaltową?

  Mąka bentonitowa i mączka bazaltowa to sproszkowane skały, stosowane w ogrodnictwie w celu wzmocnienia i ochrony upraw. Różnica między tymi dwoma naturalnymi produktami może nie być widoczna na pierwszy rzut oka, ale jest zasadnicza.

  Więcej
 • Ponowne użycie mat uprawowych - zagrożenia?

  Podczas zmiany uprawy większość producentów decyduje się praktycznie na opróżnienie całej szklarni, a także na usunięcie mat uprawowych. Są jednak również hodowcy, którzy z ekonomicznego punktu widzenia decydują się na ponowne użycie mat. Wiąże się to z różnymi rodzajami ryzyka.

  Więcej
 • Jakie czynności należy wykonać przy zmianie uprawy?

  Zmiana uprawy to dla wielu hodowców okres intensywnej pracy, w którym należy wykonać wiele różnych czynności. Aby proces ten przebiegł jak najsprawniej, dobrze jest zacząć działać w sposób zaplanowany i poczynić odpowiednie przygotowania.

  Więcej
 • Rodzaje folii ogrodniczych

  Istnieje wiele rodzajów folii, a każda z nich służy do innego celu: do zaciemniania, ściółkowania, izolacji – i innych. Ważne jest, by umieć dobrać odpowiedni rodzaj folii do swojej uprawy.

  Więcej
 • Jak podwieszać folię antykondensacyjną?

  Folia AC zapewnia równomierne rozprowadzenie skondensowanej pary wodnej całej swojej powierzchni, dzięki czemu nie dochodzi do kapania kropli na uprawę. Równocześnie zapewnia wysoką transmisję światła. Często stosuje się ją na początku uprawy warzyw, by zapewnić młodym roślinom cieplejszy klimat.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiedni materiał ściółkujący?

  Tkaninę ściółkującą – zwaną też przeciwkorzeniową – wykorzystuje się w ogrodnictwie do różnych celów, na przykład odbijania światła, walki z chwastami, zabezpieczenia skarp i opróżniania szklarni. O wyborze najodpowiedniejszego materiału ściółkującego decyduje jego przeznaczenie. W tym artykule nasz specjalista wyjaśnia, czym różnią się poszczególne rodzaje materiału ściółkującego.

  Więcej
 • Jak wybrać właściwy rodzaj węża CO2?

  Stężenie dwutlenku węgla w szklarni jest istotne dla rozwoju i wzrostu uprawy. Wyższe stężenie CO2 zapewnia jej lepszy wzrost. Dlatego też w ogrodnictwie stosuje się węże CO2. Z ich pomocą można równomiernie rozprowadzać CO2 po całej uprawie. W tym artykule nasz specjalista tłumaczy, jak wybrać właściwy rodzaj węża CO2.

  Więcej
 • Jakie są zalety folii rynnowej?

  Podczas uprawy rynny mogą ulegać zabrudzeniu glebą, glonami, resztkami roślin i sokami roślinnymi.Chciałbyś nie musieć czyścić rynien za każdym razem, gdy zmieniasz uprawę? Jeśli tak, należy zdecydować się na zastosowanie folii rynnowej.

  Więcej
 • Spinki do szczepienia

  Spinki do szczepienia stosuje się na różnych roślinach, najczęściej na pomidorach, papryce, bakłażanie, ogórku, cukinii i melonie (arbuzie). Każdy rodzaj rozsady ma inne wymagania, dlatego ważny jest dobór odpowiedniej spinki.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiednie klipsy do pomidorów?

  Na początku nowego sezonu uprawy, młode rośliny pomidora są bardzo wrażliwe. Mogą się bardzo łatwo ulegać uszkodzeniom bądź złamaniom. W miarę szybkiego wzrostu rośliny, rośnie też jej masa, co bez odpowiedniego wsparcia spowoduje powstawanie uszkodzeń.

  Więcej
 • Wybór właściwego sznurka

  Wybór odpowiedniego sznurka zależy od maksymalnego ciężaru rośliny oraz od ilości promieniowania UV w szklarni.

  Więcej
 • Jaka jest ilość haków w pudełku/ na palecie?

  Royal Brinkman oferuje różnego rodzaju haki/ zawieszki do pomidorów. Z uwagi na wysyłkę te pakowane są tak efektywnie, jak to możliwe. Poniższe tabele określają ilość zawieszek na pudło i ilość pudeł na paletę. Dokonano podziału według typu zawieszki i grubości sznurka.

  Więcej
 • Jak mocować drut uprawowy?

  Haki ze sznurkami stosowane są w uprawach warzyw, w celu podniesienia roślin do optymalnej wysokości roboczej. Haki zawieszane są na drucie uprawowym, który rozciągany jest poziomo przez całą szklarnię, (gdy budowana jest nowa szklarnia, lub na początku nowej uprawy).

  Więcej
 • Jaka jest różnica między sznurkami?

  Royal Brinkman oprócz znanego, nie ulegającego biodegradacji sznurka polipropylenowego posiada w ofercie również trzy rodzaje sznurka biodegradowalnego. To są sznurki PLA, juta i juta cordenka. Ale jaka jest różnica między tymi czterema rodzajami sznurka?

  Więcej
Martin en Silvia
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51