Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - zakładanie uprawy

Bank wiedzy Royal Brinkman obejmuje siedem bloków tematycznych. Pod hasłem „zakładanie uprawy” można znaleźć informacje na temat wszelkiego rodzaju spinek, zawieszek do pomidora, substratów i folii oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie różnych aspektów zakładania uprawy.
 • 10 sposobów na przygotowanie szklarni do lata

  Gdy tylko zbliża się lato, warto przygotować szklarnię do tego ciepłego okresu. Wysokie temperatury i duże nasłonecznienie będą miały wpływ na uprawę.

  więcej
 • Ponowne użycie mat uprawowych

  Niektórzy producenci decydują się na ponowne użycie mat substratowych. Wiąże się to z szeregiem zagrożeń. Jeśli jednak chcesz ponownie użyć mat substratowych, warto ograniczyć ryzyko chorób na tyle, na ile to możliwe.

  Więcej
 • Co to jest HACCP?

  Dla bezpieczeństwa produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców, istotne jest utrzymanie higieny w procesie produkcji. System HACCP określa wymagania higieniczne gwarantujące bezpieczeństwo żywności przez zlokalizowanie zagrożeń pojawiających się w procesie produkcji.

  Więcej
 • Plan działania przy zmianie uprawy

  Dla wielu ogrodników wymiana uprawy to trudny okres, w krótkim odstępie czasu wyrzucamy stare rośliny i musimy rozpocząć nową uprawę w szklarni. Aby sprawnie przeprowadzić ten proces, dobrze jest zaplanować wszystkie czynności związane z wymianą uprawy.

  Więcej
 • Czyszczenie systemu nawadniającego przy zmianie uprawy

  Najbardziej skutecznym sposobem czyszczenia systemu nawadniającego jest czyszczenie podchlorynem sodowym (czyszczenie organicznych zanieczyszczeń) i kwasem azotowym (czyszczenie mineralnych zanieczyszczeń).

  Więcej
 • Szybkie i czyste usuwanie starych roślin

  Jeśli chodzi o opróżnianie szklarni, nie należy zapominać o żelaznej regule dotyczącej higieny: zapobiegaj, by ewentualne obecne choroby i plagi nie rozprzestrzeniały się po całym gospodarstwie. Rośliny mogą przenosić choroby, dlatego tak istotne jest, by nigdzie w gospodarstwie nie doszło do ponownego zakażenia.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące malowania rur grzewczych w szklarni

  W czasie prowadzenia uprawy warstwa farby na rurach grzewczych ulega uszkodzeniu na skutek wahań temperatury, wilgotności, rdzy oraz zużycia powodowanego przez wózki rynnowe. Ma to negatywny wpływ na rozprowadzanie ciepła i warunki świetlne. Dlatego zaleca się malowanie rur grzewczych co roku.

  Więcej
 • 5 sposobów na ograniczenie strat ciepła w szklarni

  Ogrzewanie szklarni wymaga dużych nakładów finansowych, jednak jest konieczne w celu zapewnienia roślinom warunków odpowiednich dla wzrostu i rozwoju. W takiej sytuacji, każde straty ciepła powodują wzrost kosztów ogrzewania, dlatego warto im zapobiegać.

  Więcej
 • Jak właściwie przeprowadzić parowanie gleby?

  Parowanie gleby odbywa się podczas wymiany upraw polowych w szklarniach. Jest to sposób na zabicie bakterii, wirusów i innych patogenów i na przygotowanie gleby pod nową uprawę. Aby przeprowadzić parowanie gleby, należy spełnić kilka czynników, aby para jak najlepiej wniknęła w glebę.

  Więcej
 • Przygotowanie do zimy w gospodarstwie ogrodniczym

  W gospodarstwie ogrodniczym zima oznacza między innymi niższe temperatury na zewnątrz i mniejszą ilość światła słonecznego. Ma to wpływ na sytuację upraw. Dokonując na czas inwentaryzacji przed nadejściem zimy i stosując właściwe środki, chronimy nasze rośliny przed negatywnym wpływem zimowych warunków.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między perlitem a wermikulitem?

  Coraz częściej wermikulit i perlit wykorzystywane są w ogrodnictwie. Zwłaszcza w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją sadzonek i materiału siewnego dodaje się je do ziemi (doniczkowej), aby nadać jej lepszą, bardziej przewiewną strukturę. Jednak czym różni się perlit od wermikulitu? W tym artykule nasz specjalista tłumaczy różnice.

  Więcej
 • Jak układać nowe maty uprawowe?

  Nowa uprawa w wielu przypadkach zaczyna się od ułożenia nowej maty uprawowej, co jest zdecydowanie bardziej higieniczne niż ponowne wykorzystanie tych samych mat uprawowych. Ważne jest przy tym, aby poprawnie ułożyć maty uprawowe.

  Więcej
 • Jak wykonywać otwory odpływowe w matach uprawowych?

  Aby pozwolić odpłynąć nadmiarowi wody do nawadniania z mat uprawowych, na początku sezonu produkcyjnego wykonuje się otwory odpływowe. Liczba otworów odpływowych i ich umiejscowienie ma duży wpływ na uprawę.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między mączką bentonitową a bazaltową?

  Mąka bentonitowa i mączka bazaltowa to sproszkowane skały, stosowane w ogrodnictwie w celu wzmocnienia i ochrony upraw. Różnica między tymi dwoma naturalnymi produktami może nie być widoczna na pierwszy rzut oka, ale jest zasadnicza.

  Więcej
 • Ponowne użycie mat uprawowych - zagrożenia?

  Podczas zmiany uprawy większość producentów decyduje się praktycznie na opróżnienie całej szklarni, a także na usunięcie mat uprawowych. Są jednak również hodowcy, którzy z ekonomicznego punktu widzenia decydują się na ponowne użycie mat. Wiąże się to z różnymi rodzajami ryzyka.

  Więcej
 • Jaka jest różnica w uprawie na wełnie mineralnej a podłożu kokosowym?

  W kwiaciarstwie i uprawie roślin doniczkowych kokos jest stosowany jako podłoże od wielu lat, ale również producenci warzyw coraz częściej decydują się na uprawę na substracie kokosowym. Jest on przewiewny, stabilny i niedrogi. W tym artykule nasz specjalista dokładniej wyjaśnia różnice między uprawą na podłożu z wełny mineralneja uprawą na kokosie.

  Więcej
 • Jakie czynności należy wykonać przy zmianie uprawy?

  Zmiana uprawy to dla wielu hodowców okres intensywnej pracy, w którym należy wykonać wiele różnych czynności. Aby proces ten przebiegł jak najsprawniej, dobrze jest zacząć działać w sposób zaplanowany i poczynić odpowiednie przygotowania.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiedni Bio Chopper?

  Bio Chopper jest jedną z najczęściej używanych maszyn w ogrodnictwie szklarniowym, do rozdrabniania resztek różnych upraw. Dostępne są cztery warianty tego urządzenia, ale który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim gospodarstwie? Zależy to od wielu czynników.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiedni materiał ściółkujący?

  Tkaninę ściółkującą – zwaną też przeciwkorzeniową – wykorzystuje się w ogrodnictwie do różnych celów, na przykład odbijania światła, walki z chwastami, zabezpieczenia skarp i opróżniania szklarni. O wyborze najodpowiedniejszego materiału ściółkującego decyduje jego przeznaczenie. W tym artykule nasz specjalista wyjaśnia, czym różnią się poszczególne rodzaje materiału ściółkującego.

  Więcej
 • Jakie są zalety folii rynnowej?

  Podczas uprawy rynny mogą ulegać zabrudzeniu glebą, glonami, resztkami roślin i sokami roślinnymi.Chciałbyś nie musieć czyścić rynien za każdym razem, gdy zmieniasz uprawę? Jeśli tak, należy zdecydować się na zastosowanie folii rynnowej.

  Więcej
 • Folie tunelowe PATI - niezawodna jakość i wieloletnia trwałość

  Folie tunelowe firmy PATI to najwyższej jakości produkty do prowadzenia profesjonalnych upraw pod osłonami. Wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością, a ich stosowanie pozwala na osiągnąć najwyższą wydajność upraw.

  Więcej
 • Spinki do szczepienia

  Spinki do szczepienia stosuje się na różnych roślinach, najczęściej na pomidorach, papryce, bakłażanie, ogórku, cukinii i melonie (arbuzie). Każdy rodzaj rozsady ma inne wymagania, dlatego ważny jest dobór odpowiedniej spinki.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiednie klipsy do pomidorów?

  Na początku nowego sezonu uprawy, młode rośliny pomidora są bardzo wrażliwe. Mogą się bardzo łatwo ulegać uszkodzeniom bądź złamaniom. W miarę szybkiego wzrostu rośliny, rośnie też jej masa, co bez odpowiedniego wsparcia spowoduje powstawanie uszkodzeń.

  Więcej
 • Wybór właściwego sznurka

  Wybór odpowiedniego sznurka zależy od maksymalnego ciężaru rośliny oraz od ilości promieniowania UV w szklarni.

  Więcej
 • Jaka jest ilość haków w pudełku/ na palecie?

  Royal Brinkman oferuje różnego rodzaju haki/ zawieszki do pomidorów. Z uwagi na wysyłkę te pakowane są tak efektywnie, jak to możliwe. Poniższe tabele określają ilość zawieszek na pudło i ilość pudeł na paletę. Dokonano podziału według typu zawieszki i grubości sznurka.

  Więcej
 • Jak mocować drut uprawowy?

  Haki ze sznurkami stosowane są w uprawach warzyw, w celu podniesienia roślin do optymalnej wysokości roboczej. Haki zawieszane są na drucie uprawowym, który rozciągany jest poziomo przez całą szklarnię, (gdy budowana jest nowa szklarnia, lub na początku nowej uprawy).

  Więcej
 • Okręcanie a przypinanie - co wybrać?

  Okręcanie i przypinanie to dwie techniki stosowane w uprawie, aby młode rośliny rosły wyższe. Wybór pomiędzy tymi metodami zależy od różnych czynników. Nie musisz jednak wybierać pomiędzy okręcaniem a przypinaniem, ich kombinacja również ma zalety.

  Więcej
 • Wybór zawieszek (haków) do pomidora

  Zawieszki dostarczane przez Royal Brinkman pozwalają w dużym stopni przyspieszyć pracę, a co za tym idzie, obniżyć koszty produkcji. Zawieszki są dostępne w różnych rozmiarach oraz z różnymi kolorami sznurka.

  Więcej
 • Jak układać i stosować maty podsiąkowe?

  Do nawadniania roślin doniczkowych wiele gospodarstw używa mat podsiąkowych. Maty te równomiernie rozprowadzają wodę od dołu. Zaletą podlewania od spodu jest dobry rozwój korzeni w doniczce. Dla uzyskania najlepszych wyników w uprawie ważne jest, aby maty nawadniające były prawidłowo rozmieszczone i używane. W tym artykule nasz specjalista wyjaśni, jak to zrobić najlepiej.

  Więcej
Martin en Silvia
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Do not delete this link