Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - zakładanie uprawy

Bank wiedzy Royal Brinkman obejmuje siedem bloków tematycznych. Pod hasłem „zakładanie uprawy” można znaleźć informacje na temat wszelkiego rodzaju spinek, zawieszek do pomidora, substratów i folii oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie różnych aspektów zakładania uprawy.
 • Ochrona upraw przed przymrozkami

  Wskutek przymrozków w roślinach zachodzą szkodliwe procesy, takie jak utrata wody oraz utlenianie się komórek roślinnych. Odpowiednio zaplanowana ochrona przed przymrozkami pozwala im zapobiegać.

  Więcej
 • 10 sposobów na przygotowanie szklarni do lata

  Gdy tylko zbliża się lato, warto przygotować szklarnię do tego ciepłego okresu. Wysokie temperatury i duże nasłonecznienie będą miały wpływ na uprawę.

  więcej
 • Plan działania przy zmianie uprawy

  Dla wielu ogrodników wymiana uprawy to trudny okres, w krótkim odstępie czasu wyrzucamy stare rośliny i musimy rozpocząć nową uprawę w szklarni. Aby sprawnie przeprowadzić ten proces, dobrze jest zaplanować wszystkie czynności związane z wymianą uprawy.

  Więcej
 • Uprawa truskawek w pojemnikach

  Uprawę pod osłonami możemy prowadzić na kilka sposobów, stosując do tego plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku, dostępne w różnych rozmiarach.

  Więcej
 • Jak ograniczyć straty powstałe na skutek burzy?

  Burza może wyrządzić ogromne szkody w przedsiębiorstwach sektora ogrodnictwa szklarniowego. Koszty szkód spowodowanych burzą mogą osiągać nawet setki tysięcy euro - uszkodzone zostają przecież nie tylko szyby, ale również część upraw, przez co przepadają ewentualne zbiory.

  Więcej
 • Przygotowanie do zimy w gospodarstwie ogrodniczym

  W gospodarstwie ogrodniczym zima oznacza między innymi niższe temperatury na zewnątrz i mniejszą ilość światła słonecznego. Ma to wpływ na sytuację upraw. Dokonując na czas inwentaryzacji przed nadejściem zimy i stosując właściwe środki, chronimy nasze rośliny przed negatywnym wpływem zimowych warunków.

  Więcej
 • Wygodne ściółkowanie z krążkami AW-DISK®

  Dyski ściółkujące zapobiegają kiełkowaniu nasion chwastów, rozwojowi wątrobowców i mchów. Wykonane są z materiału przyjaznego dla środowiska: wytrzymałego włókna kokosowego i naturalnego lateksu.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między perlitem a wermikulitem?

  Coraz częściej wermikulit i perlit wykorzystywane są w ogrodnictwie. Zwłaszcza w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją sadzonek i materiału siewnego dodaje się je do ziemi (doniczkowej), aby nadać jej lepszą, bardziej przewiewną strukturę. Jednak czym różni się perlit od wermikulitu? W tym artykule nasz specjalista tłumaczy różnice.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiedni materiał ściółkujący?

  Tkaninę ściółkującą – zwaną też przeciwkorzeniową – wykorzystuje się w ogrodnictwie do różnych celów, na przykład odbijania światła, walki z chwastami, zabezpieczenia skarp i opróżniania szklarni. O wyborze najodpowiedniejszego materiału ściółkującego decyduje jego przeznaczenie. W tym artykule nasz specjalista wyjaśnia, czym różnią się poszczególne rodzaje materiału ściółkującego.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między mączką bentonitową a bazaltową?

  Mąka bentonitowa i mączka bazaltowa to sproszkowane skały, stosowane w ogrodnictwie w celu wzmocnienia i ochrony upraw. Różnica między tymi dwoma naturalnymi produktami może nie być widoczna na pierwszy rzut oka, ale jest zasadnicza.

  Więcej
 • Uprawia na wełnie mineralnej a podłożu kokosowym

  W kwiaciarstwie i uprawie roślin doniczkowych kokos jest stosowany jako podłoże od wielu lat, ale również producenci warzyw coraz częściej decydują się na uprawę na substracie kokosowym. Jest on przewiewny, stabilny i niedrogi. W tym artykule nasz specjalista dokładniej wyjaśnia różnice między uprawą na podłożu z wełny mineralneja uprawą na kokosie.

  Więcej
 • Jak układać i stosować maty podsiąkowe?

  Do nawadniania roślin doniczkowych wiele gospodarstw używa mat podsiąkowych. Maty te równomiernie rozprowadzają wodę od dołu. Zaletą podlewania od spodu jest dobry rozwój korzeni w doniczce. Dla uzyskania najlepszych wyników w uprawie ważne jest, aby maty nawadniające były prawidłowo rozmieszczone i używane. W tym artykule nasz specjalista wyjaśni, jak to zrobić najlepiej.

  Więcej
 • Jakie są zalety folii rynnowej?

  Podczas uprawy rynny mogą ulegać zabrudzeniu glebą, glonami, resztkami roślin i sokami roślinnymi.Chciałbyś nie musieć czyścić rynien za każdym razem, gdy zmieniasz uprawę? Jeśli tak, należy zdecydować się na zastosowanie folii rynnowej.

  Więcej
 • Ponowne użycie mat uprawowych

  Niektórzy producenci decydują się na ponowne użycie mat substratowych. Wiąże się to z szeregiem zagrożeń. Jeśli jednak chcesz ponownie użyć mat substratowych, warto ograniczyć ryzyko chorób na tyle, na ile to możliwe.

  Więcej
 • Jak układać nowe maty uprawowe?

  Nowa uprawa w wielu przypadkach zaczyna się od ułożenia nowej maty uprawowej, co jest zdecydowanie bardziej higieniczne niż ponowne wykorzystanie tych samych mat uprawowych. Ważne jest przy tym, aby poprawnie ułożyć maty uprawowe.

  Więcej
 • Biodegradowalne klipsy do pomidora – wady i zalety

  Z uwagi na coraz częstsze dążenie do zrównoważonego rozwoju, zapotrzebowanie na biodegradowalne klipsy do pomidora rośnie. Podobnie jak klipsy plastikowe, również te mają swoje wady i zalety. Spośród najważniejszych zalet klipsów biodegradowalnych warto wspomnieć o możliwości bezproblemowego kompostowania resztek roślinnych po zakończeniu uprawy.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiednie klipsy do pomidorów?

  Na początku nowego sezonu uprawy, młode rośliny pomidora są bardzo wrażliwe. Mogą się bardzo łatwo ulegać uszkodzeniom bądź złamaniom. W miarę szybkiego wzrostu rośliny, rośnie też jej masa, co bez odpowiedniego wsparcia spowoduje powstawanie uszkodzeń.

  Więcej
 • Okręcanie a przypinanie - co wybrać?

  Okręcanie i przypinanie to dwie techniki stosowane w uprawie, aby młode rośliny rosły wyższe. Wybór pomiędzy tymi metodami zależy od różnych czynników. Nie musisz jednak wybierać pomiędzy okręcaniem a przypinaniem, ich kombinacja również ma zalety.

  Więcej
 • Wybór właściwego sznurka

  Wybór odpowiedniego sznurka zależy od maksymalnego ciężaru rośliny oraz od ilości promieniowania UV w szklarni.

  Więcej
 • Wybór zawieszek (haków) do pomidora

  Zawieszki dostarczane przez Royal Brinkman pozwalają w dużym stopni przyspieszyć pracę, a co za tym idzie, obniżyć koszty produkcji. Zawieszki są dostępne w różnych rozmiarach oraz z różnymi kolorami sznurka.

  Więcej
 • Jak mocować drut uprawowy?

  Haki ze sznurkami stosowane są w uprawach warzyw, w celu podniesienia roślin do optymalnej wysokości roboczej. Haki zawieszane są na drucie uprawowym, który rozciągany jest poziomo przez całą szklarnię, (gdy budowana jest nowa szklarnia, lub na początku nowej uprawy).

  Więcej
 • Kratownice szkółkarskie i stojaki do stabilizacji roślin

  Dotychczasowi użytkownicy kratownic (zwanych też stelażami), zauważają zdecydowanie lepszy wzrost i kondycję całych roślin ustawionych w stelażach. Przez to, że kontener z rośliną stoi stabilnie i nie poddaje się wiatrowi, system korzeniowy nie jest stale narażony na ruchy w czasie zmagania się rośliny z wiatrem, a bryła korzeniowa nie luzuje się w doniczce.

 • Podpórki do roślin: bambusowe, plastikowe czy z włókna szklanego?

  W roślinach doniczkowych i ozdobnych do prowadzenia i podtrzymywania pędów wykorzystuje się wiele podpór. Te podpory występują we wszystkich rodzajach kształtach, rozmiarach oraz z różnych materiałów. W tym plastik, dzielony bambus i włókno szklane.


Masz pytanie dotyczące zakładania nowej uprawy?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.Michał Kumor, Kamil Szybczyński, Sylwester Lazarek

Wyślij e-mail
Do not delete this link