Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 30 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa

Bank wiedzy - zakładanie uprawy

Bank wiedzy Royal Brinkman obejmuje siedem bloków tematycznych. Pod hasłem „zakładanie uprawy” można znaleźć informacje na temat wszelkiego rodzaju spinek, zawieszek do pomidora, substratów i folii oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie różnych aspektów zakładania uprawy.

zakładanie uprawy

Zakładanie uprawy

 Co to jest HACCP?
Dla bezpieczeństwa produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców, istotne jest utrzymanie higieny w procesie produkcji. System HACCP określa wymagania higieniczne gwarantujące bezpieczeństwo żywności przez zlokalizowanie zagrożeń pojawiających się w procesie produkcji.
» Więcej

▲ Plan działania przy zmianie uprawy
Dla wielu ogrodników wymiana uprawy to trudny okres, w krótkim odstępie czasu wyrzucamy stare rośliny i musimy rozpocząć nową uprawę w szklarni. Aby sprawnie przeprowadzić ten proces, dobrze jest zaplanować wszystkie czynności związane z wymianą uprawy.
» Więcej

▲ Czyszczenie systemu nawadniającego
Najbardziej skutecznym sposobem czyszczenia systemu nawadniającego jest czyszczenie podchlorynem sodowym (czyszczenie organicznych zanieczyszczeń) i kwasem azotowym (czyszczenie mineralnych zanieczyszczeń).
» Więcej

 Szybkie i czyste usuwanie starych roślin
Jeśli chodzi o opróżnianie szklarni, nie należy zapominać o żelaznej regule dotyczącej higieny: zapobiegaj, by ewentualne obecne choroby i plagi nie rozprzestrzeniały się po całym gospodarstwie. Rośliny mogą przenosić choroby, dlatego tak istotne jest, by nigdzie w gospodarstwie nie doszło do ponownego zakażenia.
» Więcej

Wskazówki dotyczące malowania rur grzewczych w szklarni

W czasie prowadzenia uprawy warstwa farby na rurach grzewczych ulega uszkodzeniu na skutek wahań temperatury, wilgotności, rdzy oraz zużycia powodowanego przez wózki rynnowe. Ma to negatywny wpływ na rozprowadzanie ciepła i warunki świetlne. Dlatego zaleca się malowanie rur grzewczych co roku.
» Więcej

Przygotowanie do zimy w gospodarstwie ogrodniczym

W gospodarstwie ogrodniczym zima oznacza między innymi niższe temperatury na zewnątrz i mniejszą ilość światła słonecznego. Ma to wpływ na sytuację upraw. Dokonując na czas inwentaryzacji przed nadejściem zimy i stosując właściwe środki, chronimy nasze rośliny przed negatywnym wpływem zimowych warunków.
» Więcej

Jak obniżyć koszty ogrzewania szklarni?

Ostatnio pojawiły się niepokojące doniesienia o planowanej podwyżce cen energii. Problem dotyczy każdej branży, również upraw szklarniowych. W jaki sposób najlepiej się na to przygotować?
» Więcej

Folie

 Rodzaje folii ogrodniczych
Istnieje wiele rodzajów folii, a każda z nich służy do innego celu: do zaciemniania, ściółkowania, izolacji – i innych. Ważne jest, by umieć dobrać odpowiedni rodzaj folii do swojej uprawy.
» Więcej

Jak podwieszać folię antykondensacyjną?
Folia AC zapewnia równomierne rozprowadzenie skondensowanej pary wodnej całej swojej powierzchni, dzięki czemu nie dochodzi do kapania kropli na uprawę. Równocześnie zapewnia wysoką transmisję światła. Często stosuje się ją na początku uprawy warzyw, by zapewnić młodym roślinom cieplejszy klimat.
» Więcej

Spinki, haki i łuki do gron

 Spinki do szczepienia
Spinki do szczepienia stosuje się na różnych roślinach, najczęściej na pomidorach, papryce, bakłażanie, ogórku, cukinii i melonie (arbuzie). Każdy rodzaj rozsady ma inne wymagania, dlatego ważny jest dobór odpowiedniej spinki.
» Więcej

Haki (zawieszki) i sznurki

 Wybór właściwego sznurka
Wybór odpowiedniego sznurka zależy od maksymalnego ciężaru rośliny oraz od ilości promieniowania UV w szklarni.
» Więcej

Martin MeuldijkMasz pytanie?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Do not delete this link