Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - zakładanie uprawy

Bank wiedzy Royal Brinkman obejmuje siedem bloków tematycznych. Pod hasłem „zakładanie uprawy” można znaleźć informacje na temat wszelkiego rodzaju spinek, zawieszek do pomidora, substratów i folii oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie różnych aspektów zakładania uprawy.
 • Ochrona upraw przed przymrozkami

  Wskutek przymrozków w roślinach zachodzą szkodliwe procesy, takie jak utrata wody oraz utlenianie się komórek roślinnych. Odpowiednio zaplanowana ochrona przed przymrozkami pozwala im zapobiegać.

  Więcej
 • 10 sposobów na przygotowanie szklarni do lata

  Gdy tylko zbliża się lato, warto przygotować szklarnię do tego ciepłego okresu. Wysokie temperatury i duże nasłonecznienie będą miały wpływ na uprawę.

  więcej
 • Plan działania przy zmianie uprawy

  Dla wielu ogrodników wymiana uprawy to trudny okres, w krótkim odstępie czasu wyrzucamy stare rośliny i musimy rozpocząć nową uprawę w szklarni. Aby sprawnie przeprowadzić ten proces, dobrze jest zaplanować wszystkie czynności związane z wymianą uprawy.

  Więcej
 • Uprawa truskawek w pojemnikach

  Uprawę pod osłonami możemy prowadzić na kilka sposobów, stosując do tego plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku, dostępne w różnych rozmiarach.

  Więcej
 • Jak ograniczyć straty powstałe na skutek burzy?

  Burza może wyrządzić ogromne szkody w przedsiębiorstwach sektora ogrodnictwa szklarniowego. Koszty szkód spowodowanych burzą mogą osiągać nawet setki tysięcy euro - uszkodzone zostają przecież nie tylko szyby, ale również część upraw, przez co przepadają ewentualne zbiory.

  Więcej
 • Przygotowanie do zimy w gospodarstwie ogrodniczym

  W gospodarstwie ogrodniczym zima oznacza między innymi niższe temperatury na zewnątrz i mniejszą ilość światła słonecznego. Ma to wpływ na sytuację upraw. Dokonując na czas inwentaryzacji przed nadejściem zimy i stosując właściwe środki, chronimy nasze rośliny przed negatywnym wpływem zimowych warunków.

  Więcej
 • Wygodne ściółkowanie z krążkami AW-DISK®

  Dyski ściółkujące zapobiegają kiełkowaniu nasion chwastów, rozwojowi wątrobowców i mchów. Wykonane są z materiału przyjaznego dla środowiska: wytrzymałego włókna kokosowego i naturalnego lateksu.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między perlitem a wermikulitem?

  Coraz częściej wermikulit i perlit wykorzystywane są w ogrodnictwie. Zwłaszcza w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją sadzonek i materiału siewnego dodaje się je do ziemi (doniczkowej), aby nadać jej lepszą, bardziej przewiewną strukturę. Jednak czym różni się perlit od wermikulitu? W tym artykule nasz specjalista tłumaczy różnice.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiedni materiał ściółkujący?

  Tkaninę ściółkującą – zwaną też przeciwkorzeniową – wykorzystuje się w ogrodnictwie do różnych celów, na przykład odbijania światła, walki z chwastami, zabezpieczenia skarp i opróżniania szklarni. O wyborze najodpowiedniejszego materiału ściółkującego decyduje jego przeznaczenie. W tym artykule nasz specjalista wyjaśnia, czym różnią się poszczególne rodzaje materiału ściółkującego.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między mączką bentonitową a bazaltową?

  Mąka bentonitowa i mączka bazaltowa to sproszkowane skały, stosowane w ogrodnictwie w celu wzmocnienia i ochrony upraw. Różnica między tymi dwoma naturalnymi produktami może nie być widoczna na pierwszy rzut oka, ale jest zasadnicza.

  Więcej
 • Uprawia na wełnie mineralnej a podłożu kokosowym

  W kwiaciarstwie i uprawie roślin doniczkowych kokos jest stosowany jako podłoże od wielu lat, ale również producenci warzyw coraz częściej decydują się na uprawę na substracie kokosowym. Jest on przewiewny, stabilny i niedrogi. W tym artykule nasz specjalista dokładniej wyjaśnia różnice między uprawą na podłożu z wełny mineralneja uprawą na kokosie.

  Więcej
 • Jak układać i stosować maty podsiąkowe?

  Do nawadniania roślin doniczkowych wiele gospodarstw używa mat podsiąkowych. Maty te równomiernie rozprowadzają wodę od dołu. Zaletą podlewania od spodu jest dobry rozwój korzeni w doniczce. Dla uzyskania najlepszych wyników w uprawie ważne jest, aby maty nawadniające były prawidłowo rozmieszczone i używane. W tym artykule nasz specjalista wyjaśni, jak to zrobić najlepiej.

  Więcej
 • Jakie są zalety folii rynnowej?

  Podczas uprawy rynny mogą ulegać zabrudzeniu glebą, glonami, resztkami roślin i sokami roślinnymi.Chciałbyś nie musieć czyścić rynien za każdym razem, gdy zmieniasz uprawę? Jeśli tak, należy zdecydować się na zastosowanie folii rynnowej.

  Więcej
 • Ponowne użycie mat uprawowych

  Niektórzy producenci decydują się na ponowne użycie mat substratowych. Wiąże się to z szeregiem zagrożeń. Jeśli jednak chcesz ponownie użyć mat substratowych, warto ograniczyć ryzyko chorób na tyle, na ile to możliwe.

  Więcej
 • Biodegradowalne klipsy do pomidora – wady i zalety

  Z uwagi na coraz częstsze dążenie do zrównoważonego rozwoju, zapotrzebowanie na biodegradowalne klipsy do pomidora rośnie. Podobnie jak klipsy plastikowe, również te mają swoje wady i zalety. Spośród najważniejszych zalet klipsów biodegradowalnych warto wspomnieć o możliwości bezproblemowego kompostowania resztek roślinnych po zakończeniu uprawy.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiednie klipsy do pomidorów?

  Na początku nowego sezonu uprawy, młode rośliny pomidora są bardzo wrażliwe. Mogą się bardzo łatwo ulegać uszkodzeniom bądź złamaniom. W miarę szybkiego wzrostu rośliny, rośnie też jej masa, co bez odpowiedniego wsparcia spowoduje powstawanie uszkodzeń.

  Więcej
 • Okręcanie a przypinanie - co wybrać?

  Okręcanie i przypinanie to dwie techniki stosowane w uprawie, aby młode rośliny rosły wyższe. Wybór pomiędzy tymi metodami zależy od różnych czynników. Nie musisz jednak wybierać pomiędzy okręcaniem a przypinaniem, ich kombinacja również ma zalety.

  Więcej
 • Wybór właściwego sznurka

  Wybór odpowiedniego sznurka zależy od maksymalnego ciężaru rośliny oraz od ilości promieniowania UV w szklarni.

  Więcej
 • Wybór zawieszek (haków) do pomidora

  Zawieszki dostarczane przez Royal Brinkman pozwalają w dużym stopni przyspieszyć pracę, a co za tym idzie, obniżyć koszty produkcji. Zawieszki są dostępne w różnych rozmiarach oraz z różnymi kolorami sznurka.

  Więcej
 • Kratownice szkółkarskie i stojaki do stabilizacji roślin

  Dotychczasowi użytkownicy kratownic (zwanych też stelażami), zauważają zdecydowanie lepszy wzrost i kondycję całych roślin ustawionych w stelażach. Przez to, że kontener z rośliną stoi stabilnie i nie poddaje się wiatrowi, system korzeniowy nie jest stale narażony na ruchy w czasie zmagania się rośliny z wiatrem, a bryła korzeniowa nie luzuje się w doniczce.

 • Podpórki do roślin: bambusowe, plastikowe czy z włókna szklanego?

  W roślinach doniczkowych i ozdobnych do prowadzenia i podtrzymywania pędów wykorzystuje się wiele podpór. Te podpory występują we wszystkich rodzajach kształtach, rozmiarach oraz z różnych materiałów. W tym plastik, dzielony bambus i włókno szklane.


Masz pytanie dotyczące zakładania nowej uprawy?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.Michał Kumor, Kamil Szybczyński, Sylwester Lazarek

Wyślij e-mail
Do not delete this link