Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa

Bank wiedzy - urządzenia i maszyny

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „urządzenia i maszyny” można znaleźć informacje na temat maszyn i urządzeń, w tym transportowych, oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie ich konserwacji.
 • Automatyzacja przesadzania młodych roślin

  Jeśli chcemy myśleć o rozwoju gospodarstwa, w dzisiejszych czasach wprowadzenie automatyzacji staje się konieczne. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu sadzenia zaplanowanej ilości roślin. Przygotowanie roślin do obrotu zajmuje mniej czasu, a w szczycie sezonu, kiedy popyt jest największy, można skupić się na ich sprzedaży.

  Więcej
 • Automatyczna aplikacja owadów pożytecznych

  Wprowadzanie pożytecznych roztoczy do uprawy na dużych powierzchniach może zajmować dużo czasu. Warto więc zastanowić się nad automatyzacją tego procesu.

  Więcej
 • Mycie szklarni

  Po likwidacji uprawy i usunięciu ze szklarni resztek roślin, bardzo ważne jest dokładne jej umycie. Można ułatwić ten zabieg, stosując sprawdzone rozwiązania opracowane specjalnie na potrzeby gospodarstw szklarniowych.

  Więcej
 • Konserwacja - filmy instruktażowe

  Konserwacja maszyn i urządzeń jest bardzo ważnym elementem zapobiegania awariom, a także zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy. Na tej stronie umieszczono listę kategorii filmów, objaśniających przeprowadzanie czynności konserwacyjnych na różnego rodzaju urządzeniach ogrodniczych.

  Więcej
 • Zamgławianie przeciwprzymrozkowe

  Doskonałą metodą ochrony plantacji przed przymrozkami jest wytworzenie bariery chroniącej powierzchnię gruntu i uprawę przed utratą ciepła. Barierą taką jest mgła wytwarzana za pomocą zamgławiaczy.

  Więcej
 • Zamgławianie przechowalni

  Zamgławiacz pulsFOG BIO jako jedyny wśród dostępnych na rynku zamgławiaczy pozwala na wykonanie zabiegu przedłużającego trwałość przechowywanych owoców i warzyw. Zabieg polega na pokryciu zbiorów zgromadzonych w przechowalni preparatem Polyversum WP zawierającym oospory grzyba Pythium oligandrum.

  Więcej
 • Zabieg odkomarzania przy użyciu zamgławiaczy

  Zamgławianie to doskonały sposób zwalczania uciążliwych owadów na dużych powierzchniach i przestrzeniach, z zastosowaniem minimalnej ilości cieczy, przy niewielkim nakładzie pracy, z niewielkim wpływem na środowisko.

  Więcej
 • Tabela oprysku dla pistoletu Ripa

  Środki ochrony roślin najlepiej jest stosować maksymalnie efektywnie, aby zminimalizować ilość odpadów. Dlatego też, aby dokładnie obliczyć ilość płynu pryskanego przy użyciu lancy Ripa, należy pamiętać o wydajności lancy w połączeniu z różnymi typami dysz.

  Więcej
 • Tabela oprysku dla lanc Alumax

  (Chemiczne) środki ochrony roślin najlepiej jest stosować maksymalnie efektywnie, aby zminimalizować ilość odpadów. Dlatego też, aby dokładnie obliczyć ilość płynu pryskanego przy użyciu lancy Alumax, należy pamiętać o wydajności lancy w połączeniu z różnymi typami dysz.

  Więcej
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie opryskiwacza?

  Wózki do oprysków są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Przy zakupie wózka do oprysków należy uwzględnić wiele rzeczy, aby ostatecznie wybrać odpowiedni dla swojej sytuacji wózek do oprysków i zlecić wyposażenie go w odpowiednie akcesoria.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiedni rodzaj węża?

  W szklarni do różnych zastosowań używa się różnych rodzajów węża. Wybór konkretnego węża zależy od różnych czynników: wymaganego ciśnienia (w barach), materiału, który chce się rozprowadzać przy użyciu tego węża oraz wymaganej wytrzymałości węża.

  Więcej
 • Jak wybrac odpowiednią lancę?

  Różne czynności wymagają różnych pistoletów natryskowych. Dzięki naszym wskazówkom z łatwością dobierzecie odpowiednią lancę, nadającą się do wykonywanych przez Was prac.

  Więcej
 • Jak odczytywać oznakowanie dysz do oprysków?

  Oznakowanie dysz do oprysków to informacje podane na dyszy opryskiwacza. W formie cyfr i liter przedstawione są właściwości, czyli typ opryskiwacza, kąt strumienia, natężenie wypływu z dyszy, nazwa markowa, marka, materiał i oznakowanie barwne. Nasz specjalista wyjaśnia oznakowanie dysz do oprysków.

  Więcej
 • Zamgławianie jako technika aplikacji śor

  Środki ochrony roślin można aplikować, używając różnych technik. Jedną z nich jest zamgławianie – technika pozwalająca na użycie bardzo małej ilości środka, polegająca na jego rozpyleniu przy użyciu urządzeń Pulsfog lub Enbar LVM.

  Więcej
 • Rodzaje oprysków w ogrodnictwie szklarniowym

  Środki ochrony roślin można stosować do upraw różnymi technikami spryskiwania. Wybierając technikę opryskiwania, należy pamiętać, że nie każda jest odpowiednia dla każdej uprawy, a także że nie każdy środek ochrony roślin nadaje się do każdej techniki opryskiwania.

  Więcej
 • Jak korzystać z opryskiwacza plecakowego?

  Opryskiwacz plecakowy jest często używany w ogrodnictwie do opryskiwania mniejszych powierzchni i miejsc o utrudnionym dostępie. Użycie odpowiedniej ilości wody i środka, jest ważne dla uzyskania optymalnego rezultatu.

  Więcej
 • Jak mierzyć rozstaw kół w wózku szklarniowym?

  Przy pracy w firmie z wózkami do oprysków Meto bardzo ważne jest, aby były one regularnie i prawidłowo kontrolowane tak, aby w razie potrzeby można było dokonać konserwacji i napraw. W ten sposób pracownicy mogą bezpiecznie pracować ze środkami ochrony roślin.

  Więcej
 • Jak bezpiecznie pracować na wózku szklarniowym?

  Ogrodnictwo szklarniowe wykorzystuje wózki szklarniowe do pracy na wysokości, szczególnie przy zbiorach i przy pielęgnacji roślin. Praca z wózkiem szklarniowym niesie ze sobą pewne zagrożenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby pracownicy znali środki bezpieczeństwa.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiednie koła?

  Wiele urządzeń do przetwarzania zbiorów, takich jak, jest wyposażonych w koła. Aby wszystkie prace na nich przebiegały płynnie, ważne jest, by wybrać odpowiednie koła. Koła mają bowiem wpływ na różne czynniki, takie jak nośność, odporność na wstrząsy i poziom hałasu.

  Więcej
 • Jak serwisować i naprawiać wózek Meto?

  Przy pracy w firmie z wózkami do oprysków Meto bardzo ważne jest, aby były one regularnie i prawidłowo kontrolowane. By w razie potrzeby można było dokonać konserwacji i napraw. W ten sposób pracownicy mogą bezpiecznie pracować ze środkami ochrony roślin.

  Więcej
 • Rozwiązywanie najczęstszych problemów z wózkami szklarniowymi

  Może zdarzyć się, że wózek szklarniowy ulegnie jakiejś usterce lub występują inne problemy w jego funkcjonowaniu. Ważne jest, aby jak najszybciej rozwiązać problem tak, aby pracownicy mogli bezpiecznie pracować z wózkiem szklarniowym.

  Więcej
 • Jak działa Dosatron?

  Produkty ochrony roślin i nawozy są podawane roślinom uprawnym poprzez nawadnianie. Ważne jest, aby podawać te produkty w odpowiedniej ilości i stężeniu. Pompa dozująca Dosatron umożliwia dodawanie odpowiedniej ilości do systemu podlewania. Ale jak działa taka pompa dozująca?

  Więcej
 • Czym jest manometr?

  Manometr to przyrząd pomiarowy służący do pomiaru ciśnienia cieczy lub gazu w zamkniętej przestrzeni, na przykład w bojlerze. Manometr wskazuje ciśnienie w porównaniu do ciśnienia atmosferycznego.

  Więcej

Michael en Nanne
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. 

Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51