Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - urządzenia i maszyny

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „urządzenia i maszyny” można znaleźć informacje na temat maszyn i urządzeń, w tym transportowych, oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie ich konserwacji.
 • Hortispares - baza części zamiennych

  Hortispares to baza ponad 10 000 części zamiennych do urządzeń znanych w ogrodnictwie marek, takich jak Berg Hortimotive, Priva, czy Empas. Wszystkie części znajdziesz w tym jednym miejscu: łatwo odszukasz odpowiednią i od razu ją zamówisz.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiedni wózek do oprysków Meto?

  Dzięki wózkowi do oprysków Meto chronisz uprawę i zdrowie swoich pracowników – nie muszą już wchodzić w głąb uprawy podczas oprysku. Ale który Meto wybrać? Półautomatyczny? Połączony z wózkiem transportowym? A może Meto SWT, który może pracować punktowo? Dokonując wyboru zwróć uwagę, jakie funkcjonalności są Ci najbardziej potrzebne.

  Więcej
 • Optyczno-chemiczny czujnik tlenu - jak go używać?

  W ogrodnictwie coraz częściej stosuje się czujniki do pozyskiwania danych, które następnie można wykorzystać do optymalizacji upraw. Jednym z czujników przydatnych dla producentów roślin jest optochemiczny czujnik tlenu

  Więcej
 • Jak mierzyć rozstaw kół w wózku szklarniowym?

  Przy pracy w firmie z wózkami do oprysków Meto bardzo ważne jest, aby były one regularnie i prawidłowo kontrolowane tak, aby w razie potrzeby można było dokonać konserwacji i napraw. W ten sposób pracownicy mogą bezpiecznie pracować ze środkami ochrony roślin.

  Więcej
 • Jak bezpiecznie pracować na wózku szklarniowym?

  Ogrodnictwo szklarniowe wykorzystuje wózki szklarniowe do pracy na wysokości, szczególnie przy zbiorach i przy pielęgnacji roślin. Praca z wózkiem szklarniowym niesie ze sobą pewne zagrożenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby pracownicy znali środki bezpieczeństwa.

  Więcej
 • Jak bezpiecznie pracować z wózkiem opryskowym Meto?

  Wózek do opryskiwania Meto jest automatycznie poruszającym się wózkiem do prowadzenia oprysków, który jest często używany w ogrodnictwie szklarniowym. Zaletą wózka do opryskiwania Meto jest to, że nikt nie musi z nim jeździć.

  Więcej
 • 9 wskazówek dotyczących bezpiecznej pracy przy użyciu wózka widłowego

  Jadąc wózkiem widłowym jesteś niespodziewanie zmuszony do skrętu. Kolega przypadkowo przecina twoją drogę, nie pozostawiając ci innego wyboru, jak tylko interweniować. Sytuacje takie jak ta zdarzają się regularnie.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiednie koła?

  Wiele urządzeń do przetwarzania zbiorów, takich jak, jest wyposażonych w koła. Aby wszystkie prace na nich przebiegały płynnie, ważne jest, by wybrać odpowiednie koła. Koła mają bowiem wpływ na różne czynniki, takie jak nośność, odporność na wstrząsy i poziom hałasu.

  Więcej
 • Jak używać Dosatronu?

  Produkty ochrony roślin i nawozy są podawane roślinom uprawnym poprzez nawadnianie. Ważne jest, aby podawać te produkty w odpowiedniej ilości i stężeniu. Pompa dozująca Dosatron umożliwia dodawanie odpowiedniej ilości do systemu podlewania. Ale jak działa taka pompa dozująca?

  Więcej
 • Czym jest manometr?

  Manometr to przyrząd pomiarowy służący do pomiaru ciśnienia cieczy lub gazu w zamkniętej przestrzeni, na przykład w bojlerze. Manometr wskazuje ciśnienie w porównaniu do ciśnienia atmosferycznego.

  Więcej
 • Jak kalibrować miernik CO2?

  Poziom CO2 można mierzyć za pomocą miernika CO2. W przypadku dłuższego użytkowania miernika CO2 może pojawić się błąd pomiaru. Taki błąd można określić poprzez kalibrację miernika CO2. Wynik pomiaru porównuje się z międzynarodową wartością standardową.

  Więcej
 • Jak kalibrować pH-metr?

  Za pomocą pH-metru można określić pH roztworu. W ogrodnictwie pH-metr służy głównie do pomiaru pH roztworu nawozu. Bardzo ważne jest, aby pH-metr wskazywał właściwą wartość.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące bezpiecznej pracy z Robocarem

  Robocar jest w pełni automatycznym wózkiem elektrycznym przeznaczonym do transportu wewnętrznego, wszelkiego rodzaju wagonów do zbioru, który może być używany zarówno ręcznie jak i automatycznie. W pozycji automatycznej, Robocar znajduje się nad drutem indukcyjnym ułożonym w podłodze.

  Więcej
 • Jakie akcesoria są dostępne do wózka duńskiego?

  Jednym z najczęściej używanych wózków w ogrodnictwie jest wózek duński, znany również jako duński kontener lub kontener rolkowy. Duński wózek jest używany głównie do transportu (wewnętrznego), ale czasami jest również używany do przechowywania. Nie na darmo ten wózek jest tak popularny.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące oszczędności pracy w ogrodnictwie

  W sektorze ogrodniczym siła robocza staje się coraz bardziej deficytowa. W dzisiejszych czasach znalezienie dobrych pracowników jest trudniejsze niż wcześniej, co stanowi zagrożenie dla codziennych działań. Ponadto, w ostatnich latach gwałtownie wzrosła płaca minimalna. Te kwestie sprawiają, że praca jest kosztownym i trudnym aspektem ogrodnictwa.

  Więcej
 • Wagi do wózków transportowych

  Bardzo skuteczne, a zarazem proste rozwiązanie do pomiaru i kontroli pracy pracowników oraz wydajności produkcji na szklarni. Dla klienta może to być taki pierwszy krok do kontroli pracy pracowników, oraz dokładniejszej kontroli produkcji pomidora (albo ogórka, papryki) w szklarni.

  Więcej
 • Jak działa EC-metr?

  EC oznacza przewodnictwo elektryczne. Przewodnictwo elektryczne w roztworze pojawia się, gdy zawiera on sole. Na przykład, gdy dodasz składniki odżywcze (które składają się z soli) do wody podczas produkcji pożywki, w wodzie powstaje pewien stopień przewodności elektrycznej.

  Więcej
 • Co robić podczas awarii Robocar?

  Awariom Robocar można zapobiec, stosujac się do kilku wskazówek. Poznaj możliwe przyczyny awarii, usterek i problemów oraz dowiedz się, jak je rozwiązywać.

  Więcej
 • Nowy Benomic S-line

  Benomic S-line to wózek poruszający się po szynach rurowych, zwany również wózkiem nożycowym, zaprojektowany do pracy na dużych wysokościach w szklarni. Może to dotyczyć prac konserwacyjnych na dachu szklarni lub pielęgnacji wysokich upraw, takich jak pomidory.

  Więcej
 • Jak prowadzić prace konserwacyjne kompresowa?

  Kompresor spręża gaz - w większości przypadków powietrze - pod wysokim ciśnieniem, po czym powietrze to może być wykorzystane do wielu różnych zastosowań. Ważne jest, aby kompresor (sprężarka) był regularnie serwisowany. Dzieje się tak, ponieważ wady mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

  Więcej
 • Jakie są rodzaje dysz oraz jak ich używać?

  Dysze to przystawki do opryskiwaczy używanych do rozpylania środków ochrony roślin. Dysza zamienia strumień cieczy w kropelki, dzięki czemu środek ochrony roślin może być równomiernie rozprowadzony na roślinach. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią dyszę i używać jej we właściwy sposób.

  Więcej
 • Dysze i osprzęt do myjek wysokociśnieniowych

  Do szybkiego mycia lub usuwania zabrudzeń można użyć myjki wysokociśnieniowej. Przy korzystaniu z tego urządzenia ważne jest, aby używać właściwej dyszy. Różne dysze i osprzęt dodatkowy mogą w różny sposób wpływać na moc czyszczącą maszyny.

  Więcej
 • Tabela oprysku dla pistoletu Ripa

  Środki ochrony roślin najlepiej jest stosować maksymalnie efektywnie, aby zminimalizować ilość odpadów. Dlatego też, aby dokładnie obliczyć ilość płynu pryskanego przy użyciu lancy Ripa, należy pamiętać o wydajności lancy w połączeniu z różnymi typami dysz.

  Więcej
 • Tabela oprysku dla lanc Alumax

  (Chemiczne) środki ochrony roślin najlepiej jest stosować maksymalnie efektywnie, aby zminimalizować ilość odpadów. Dlatego też, aby dokładnie obliczyć ilość płynu pryskanego przy użyciu lancy Alumax, należy pamiętać o wydajności lancy w połączeniu z różnymi typami dysz.

  Więcej
 • Na co zwrócić uwagę przy zakupie opryskiwacza?

  Wózki do oprysków są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Przy zakupie wózka do oprysków należy uwzględnić wiele rzeczy, aby ostatecznie wybrać odpowiedni dla swojej sytuacji wózek do oprysków i zlecić wyposażenie go w odpowiednie akcesoria.

  Więcej
 • Jak dobrać odpowiedni rodzaj węża?

  W szklarni do różnych zastosowań używa się różnych rodzajów węża. Wybór konkretnego węża zależy od różnych czynników: wymaganego ciśnienia (w barach), materiału, który chce się rozprowadzać przy użyciu tego węża oraz wymaganej wytrzymałości węża.

  Więcej
 • Jak wybrac odpowiednią lancę?

  Różne czynności wymagają różnych pistoletów natryskowych. Dzięki naszym wskazówkom z łatwością dobierzecie odpowiednią lancę, nadającą się do wykonywanych przez Was prac.

  Więcej
 • Jak odczytywać oznakowanie dysz do oprysków?

  Oznakowanie dysz do oprysków to informacje podane na dyszy opryskiwacza. W formie cyfr i liter przedstawione są właściwości, czyli typ opryskiwacza, kąt strumienia, natężenie wypływu z dyszy, nazwa markowa, marka, materiał i oznakowanie barwne. Nasz specjalista wyjaśnia oznakowanie dysz do oprysków.

  Więcej
 • Zamgławianie jako technika aplikacji śor

  Środki ochrony roślin można aplikować, używając różnych technik. Jedną z nich jest zamgławianie – technika pozwalająca na użycie bardzo małej ilości środka, polegająca na jego rozpyleniu przy użyciu urządzeń Pulsfog lub Enbar LVM.

  Więcej
 • Rodzaje oprysków w ogrodnictwie szklarniowym

  Środki ochrony roślin można stosować do upraw różnymi technikami spryskiwania. Wybierając technikę opryskiwania, należy pamiętać, że nie każda jest odpowiednia dla każdej uprawy, a także że nie każdy środek ochrony roślin nadaje się do każdej techniki opryskiwania.

  Więcej
 • Jak korzystać z opryskiwacza plecakowego?

  Opryskiwacz plecakowy jest często używany w ogrodnictwie do opryskiwania mniejszych powierzchni i miejsc o utrudnionym dostępie. Użycie odpowiedniej ilości wody i środka, jest ważne dla uzyskania optymalnego rezultatu.

  Więcej
 • Jak walczyć ze skutkami suszy w szklarni?

  Ze względu na globalne ocieplenie, takie suche i słoneczne lata będą występować częściej. Ta susza ma poważne konsekwencje dla ogrodnictwa szklarniowego. Dlatego ważne jest, aby przygotować się w odpowiednim czasie, tak aby ryzyko niedoboru wody było jak najmniejsze.

  Więcej
 • Jak bezpiecznie pracować z wózkiem opryskowym Meto?

  Wózek do opryskiwania Meto jest automatycznie poruszającym się wózkiem do prowadzenia oprysków, który jest często używany w ogrodnictwie szklarniowym. Zaletą wózka do opryskiwania Meto jest to, że nikt nie musi z nim jeździć.

  Więcej
 • Jednostka ECA do uzdatniania wody

  Za pomocą systemu nawadniania umożliwia się roślinom uprawnym codzienne otrzymanie odpowiedniej ilości wody. Jednak woda ta może zawierać różne rodzaje mikroorganizmów, takich jak algi, tworząc biofilm w systemie nawadniania. Ten biofilm stanowi środowisko dla wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów i wirusów.

  Więcej
 • Jak zapewnić dobre oczyszczanie wody?

  Oczyszczanie wody jest szeroko dyskutowanym tematem w sektorze ogrodnictwa szklarniowego, z pewnością ze względu na obowiązek oczyszczania. Obejmuje to wodę drenażową do uprawy substratów, wodę drenażową do uprawy na wolnym powietrzu oraz wodę do płukania filtrów.

  Więcej
 • Jak łączyć opryskiwacz Empas z pompą dozującą Dosatron?

  Gdy używasz wózka do oprysków Empas, pracujesz z dużymi ilościami cieczy roboczej. Często trudno jest prawidłowo wymieszać wodę i środek ochrony roślin oraz znaleźć właściwe proporcje. Na szczęście, można łatwo rozwiązać ten problem za pomocą pompy dozującej Dosatron.

  Więcej
 • Jak używać urządzenia Enbar LVM?

  Enbar LVM (Low Volume Fog) to urządzenie do rozpylania środków ochrony roślin. Wentylatory rozpraszają drobne kropelki mgły w uprawie, dzięki czemu środek ochrony roślin jest optymalnie rozprowadzany w pomieszczeniu.

  Więcej
 • Kupujemy belkę do oprysków - wskazówki

  Belki do oprysków są często wykorzystywane w ogrodnictwie do stosowania środków ochrony roślin. Za pomocą beli można z łatwością opryskiwać duże powierzchnie. Większość belek jest kupowana w kompletnej instalacji. Instalacja taka składa się z podwozia, dysz, węży i wózka natryskowego. Wszystkie te elementy muszą być odpowiednio skoordynowane.

  Więcej
 • Jak działa odwrócona osmoza?

  Odwrócona osmoza, znana również jako hiperfiltracja, jest powszechnie stosowaną w ogrodnictwie techniką filtrowania wody pozwalającą na jej oczyszczanie z soli, minerałów, nawozów i środków ochrony roślin. Zaletą odwróconej osmozy jest to, że technika ta nie wykorzystuje środków chemicznych, lecz filtrowanie odbywa się za pomocą membrany.

  Więcej
 • Zamgławianie przeciwprzymrozkowe

  Doskonałą metodą ochrony plantacji przed przymrozkami jest wytworzenie bariery chroniącej powierzchnię gruntu i uprawę przed utratą ciepła. Barierą taką jest mgła wytwarzana za pomocą zamgławiaczy.

  Więcej
 • Zamgławianie przechowalni

  Zamgławiacz pulsFOG BIO jako jedyny wśród dostępnych na rynku zamgławiaczy pozwala na wykonanie zabiegu przedłużającego trwałość przechowywanych owoców i warzyw. Zabieg polega na pokryciu zbiorów zgromadzonych w przechowalni preparatem Polyversum WP zawierającym oospory grzyba Pythium oligandrum.

  Więcej
 • Zabieg odkomarzania przy użyciu zamgławiaczy

  Zamgławianie to doskonały sposób zwalczania uciążliwych owadów na dużych powierzchniach i przestrzeniach, z zastosowaniem minimalnej ilości cieczy, przy niewielkim nakładzie pracy, z niewielkim wpływem na środowisko.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące używania zamgławiaczy PulsFOG

  Urządzenie Pulsfog nadaje się do prostego i szybkiego wykonania zamgławień w pomieszczeniach i jest ono bardzo skuteczne w zwalczaniu insektów.

  Więcej
 • Zamgławianie jako technika aplikacji śor

  Środki ochrony roślin można aplikować, używając różnych technik. Jedną z nich jest zamgławianie – technika pozwalająca na użycie bardzo małej ilości środka, polegająca na jego rozpyleniu przy użyciu urządzeń Pulsfog lub Enbar LVM.

  Więcej
 • Jak używać Pulsfoga?

  Wielu hodowców używa Pulsfoga do zamgławiania przestrzeni. Za pomocą tego urządzenia można stosować środki ochrony roślin. Podczas korzystania z Pulsfoga ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka istotnych punktów. W tym artykule nasi specjaliści wymienią te punkty.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między zamgławianiem a LVM?

  Jako producent możesz zdecydować się na opryskiwanie środkiem ochrony roślin, ale możesz również wybrać - w zależności od uprawy, szkodników i pestycydów - przeprowadzenie zabiegu w przestrzeni. W tym ostatnim przypadku istnieją dwie możliwości: zamgławianie i LVM.

  Więcej
 • Zamgławiacz do dezynfekcji pomieszczeń

  Zamgławiacz go dezynfekcji to urządzenie, które pozwala na skutecznie pozbycie się bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. W czasie epidemii koronawirusa dezynfekcja stała się szczególnie istotna i objęła przestrzenie, które tradycyjnie nie były jej poddawane.

 • Automatyzacja przesadzania młodych roślin

  Jeśli chcemy myśleć o rozwoju gospodarstwa, w dzisiejszych czasach wprowadzenie automatyzacji staje się konieczne. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu sadzenia zaplanowanej ilości roślin. Przygotowanie roślin do obrotu zajmuje mniej czasu, a w szczycie sezonu, kiedy popyt jest największy, można skupić się na ich sprzedaży.

  Więcej
 • Równomierne rozprowadzanie organizmów pożytecznych w uprawie za pomocą UniMite

  Systemy biodystrybucji UniMite zapewniają równomierne rozmieszczenie drapieżnych roztoczy w uprawie.Spraw by kontrola biologiczna była skuteczniejsza!

  Więcej
 • Mycie dachu szklarni

  Po likwidacji uprawy i usunięciu ze szklarni resztek roślin, bardzo ważne jest dokładne jej umycie. Można ułatwić ten zabieg, stosując sprawdzone rozwiązania opracowane specjalnie na potrzeby gospodarstw szklarniowych.

  Więcej
 • Konserwacja - filmy instruktażowe

  Konserwacja maszyn i urządzeń jest bardzo ważnym elementem zapobiegania awariom, a także zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy. Na tej stronie umieszczono listę kategorii filmów, objaśniających przeprowadzanie czynności konserwacyjnych na różnego rodzaju urządzeniach ogrodniczych.

  Więcej
 • Jak serwisować i naprawiać wózek Meto?

  Przy pracy w firmie z wózkami do oprysków Meto bardzo ważne jest, aby były one regularnie i prawidłowo kontrolowane. By w razie potrzeby można było dokonać konserwacji i napraw. W ten sposób pracownicy mogą bezpiecznie pracować ze środkami ochrony roślin.

  Więcej
 • Rozwiązywanie najczęstszych problemów z wózkami szklarniowymi

  Może zdarzyć się, że wózek szklarniowy ulegnie jakiejś usterce lub występują inne problemy w jego funkcjonowaniu. Ważne jest, aby jak najszybciej rozwiązać problem tak, aby pracownicy mogli bezpiecznie pracować z wózkiem szklarniowym.

  Więcej
 • Jak przygotować akumulator wózka do zimy?

  Akumulator wózka szklarniowego należy odpowiednio przygotować przed przechowywaniem go przez zimę. Dobrze to wpłynie na jego żywotność. Krótko mówiąc: jak przygotować akumulator wózka szklarniowego na zimę?

  Więcej
 • Jak sporządza się harmonogram kontroli maszyn?

  Regularna kontrola maszyn ma ogromne znaczenie dla najlepszej możliwej eksploatacji oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy. Wykrywając wszelkie usterki w odpowiednim czasie, można szybko je naprawić, zapobiegając (długotrwałym) przestojom.

  Więcej
 • Jak rozwiązywać awarie wagi elektrycznej?

  Może się zdarzyć, że waga elektryczna działa wadliwie i dlatego nie funkcjonuje, jak do tego przywykliście. W tym artykule nasi specjaliści wymieniają najczęstsze usterki i problemy oraz odpowiednie rozwiązania.

  Więcej
 • Kontrola belki do oprysków

  Belka opryskowa jest urządzeniem powszechnie stosowanym w ogrodnictwie. W celu wydłużenia żywotności belki, zaleca się jej regularne sprawdzanie.

  Więcej
 • Konserwacja komputera PC

  Komputery rejestrują dane z komputera klimatycznego w szklarniowych zakładach ogrodniczych. Komputery PC również zasługują na okresową konserwację. Pomyśl o czyszczeniu kanałów wentylacyjnych, aktualizacji skanerów antywirusowych i aktualizacji systemu za pomocą nowego oprogramowania.

 • Kontrola sprzętu do opryskiwania Ripa

  Osprzęt do oprysków Ripa zapewnia zastosowanie środka ochrony roślin w dowolnym miejscu i w odpowiedniej ilości. W celu zagwarantowania prawidłowego funkcjonowania systemu oprysku, nie można uniknąć okresowej konserwacji.

  Więcej
 • Kontrola systemu Robocar

  Robocar jest szeroko stosowany do automatycznego transportu w ogrodnictwie. Aby ten transport funkcjonował bez zarzutu, nie można uniknąć okresowej konserwacji. Coroczna kontrola systemu Robocar zapobiega awariom i przestojom z wyprzedzeniem oraz przedłuża żywotność systemu.

  Więcej
 • Inspekcja jednostki ECA

  Prawidłowe czyszczenie systemu wodnego jest niezbędne podczas uprawy. ECA-Unit zapewnia, że system wodny pozostaje wolny od bakterii, grzybów, wirusów, glonów i biofilmu. Kontrola jednostki ECA zapewnia, że pozostaje ona w najlepszym stanie i że system wodny pozostaje czysty.

  Więcej
 • Jak konserwować Enbar LVM?

  Enbar LVM (Low Volume Mist) to urządzenie do rozpylania środków ochrony roślin w przestrzeni. Wentylatory rozpraszają drobne kropelki w uprawie, dzięki czemu środek ochrony roślin jest optymalnie rozprowadzany w pomieszczeniu. Dla uzyskania najlepszego rezultatu i bezpiecznego sposobu pracy ważne jest, aby Enbar LVM był prawidłowo konserwowany.

  Więcej
 • Jak usunąć awarię jednostki Enbar LVM?

  Może się zdarzyć, że Enbar LVM ulegnie awarii lub że pojawią się inne problemy. W takim przypadku ważne jest jak najszybsze podjęcie działania i usunięcie awarii czy rozwiązanie problemu, aby pracownicy znów mogli bezpiecznie pracować z Enbar LVM.

  Więcej
 • Konserwacja akumulatora

  Do prawidłowego funkcjonowania akumulatora bardzo ważne jest przeprowadzanie jego regularnej konserwacji. Nieprawidłowa konserwacja może spowodować jego zakwaszenie lub wyschnięcie, a także powstawanie w nim osadu z kwasu. Konserwacja zapobiega awariom i wydłuża żywotność akumulatora.

  Więcej

Michael en Nanne
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe. 

Do not delete this link