Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - urządzenia i maszyny

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „urządzenia i maszyny” można znaleźć informacje na temat maszyn i urządzeń, w tym transportowych, oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie ich konserwacji.
 • Zmniejsz koszty pracy z automatyką do szklarni

  Z każdym sezonem uprawowym siła robocza w sektorze ogrodniczym staje się coraz bardziej deficytowa. W dzisiejszych czasach znalezienie dobrych pracowników jest trudniejsze niż wcześniej, co stanowi zagrożenie dla płynności codziennych prac. Ponadto, w ostatnich latach gwałtownie wzrosła płaca minimalna, co dodatkowo podnosi kosztu zatrudnienia.

  Więcej
 • Dozownik Dosatron - jak używać?

  Produkty ochrony roślin i nawozy są podawane roślinom uprawnym poprzez nawadnianie. Ważne jest, aby podawać te produkty w odpowiedniej ilości i stężeniu. Pompa dozująca Dosatron umożliwia dodawanie odpowiedniej ilości do systemu podlewania. Ale jak działa taka pompa dozująca?

  Więcej
 • Urządzenia do mycia dachu szklarni

  Po likwidacji uprawy i usunięciu ze szklarni resztek roślin, bardzo ważne jest dokładne jej umycie. Można ułatwić ten zabieg, stosując sprawdzone rozwiązania opracowane specjalnie na potrzeby gospodarstw szklarniowych.

  Więcej
 • Równomierne rozprowadzanie organizmów pożytecznych w uprawie za pomocą UniMite

  Systemy biodystrybucji UniMite zapewniają równomierne rozmieszczenie drapieżnych roztoczy w uprawie.Spraw by kontrola biologiczna była skuteczniejsza!

  Więcej
 • Maszyny do likwidacji uprawy

  Szybka i sprawna likwidacja uprawy to istotna kwestia z punktu widzenia higieny oraz bezpieczeństwa. Pozostałości roślin mogą przenosić choroby, więc zaniedbanie kwestii higienicznych podczas likwidacji uprawy może przyczynić się do ich rozniesienia po całym gospodarstwie.

  Więcej
 • Jak używać sulfuratora?

  Sulfurator używany jest do rozprowadzania siarki na roślinach, w celu ochrony roślin przed grzybami, takimi jak mączniak. Istotnym przy tym jest połączenie odpowiedniego rozprowadzenia oraz ilości siarki (sulfuratorów).

  Więcej
 • Deszczownie Leader – bezproblemowe nawadnianie

  Deszczownie Leader to urządzenia z napędem działającym na zasadzie turbiny wodnej, wyposażone w system automatycznego zwijania węża. Pozwalają na bezproblemowe nawadnianie dużych powierzchni, zarówno w terenie otwartym jak w uprawach pod osłonami.

  Więcej
 • Automatyzacja przesadzania młodych roślin

  Jeśli chcemy myśleć o rozwoju gospodarstwa, w dzisiejszych czasach wprowadzenie automatyzacji staje się konieczne. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu sadzenia zaplanowanej ilości roślin. Przygotowanie roślin do obrotu zajmuje mniej czasu, a w szczycie sezonu, kiedy popyt jest największy, można skupić się na ich sprzedaży.

  Więcej
 • Stoły buforowe Javo

  System stołów (taśm) buforowych Javo wraz z wózkiem widelcowym może stanowić alternatywę dla tradycyjnego systemu transportowego roślin doniczkowych.

  Więcej
 • Doniczkarki i systemy Javo - automatyzacja produkcji roślin ozdobnych

  Firma Javo jest jednym z największych światowych producentów maszyn szkółkarskich i ogrodniczych, takich jak doniczkarki, rozdrabniacze big-bali, mulczowarki, czy stoły buforowe.

  Więcej
 • Rozdrabniacze do big bali

  W produkcji roślin ozdobnych bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie i rozdrobnienie podłoża przed sadzeniem do doniczek. Dzięki właściwej obróbce mechanicznej substratu możliwe jest utworzenie optymalnych warunków dla rozwoju korzeni.

  Więcej
 • Jak bezpiecznie pracować na wózku szklarniowym?

  Ogrodnictwo szklarniowe wykorzystuje wózki szklarniowe do pracy na wysokości, szczególnie przy zbiorach i przy pielęgnacji roślin. Praca z wózkiem szklarniowym niesie ze sobą pewne zagrożenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby pracownicy znali środki bezpieczeństwa.

  Więcej
 • Wózki nożycowe Benomic Star

  Wózki nożycowe Benomic Star od lat stosowane są w szklarniach, ułatwiając liczne prace pielęgnacyjne. Wózki poruszają się po dolnych rurach grzewczych i wyposażone są w podnośnik nożycowy, zapewniający bezpieczną pracę na wysokości.

  Więcej
 • Nowy Benomic S-line

  Benomic S-line to wózek poruszający się po szynach rurowych, zwany również wózkiem nożycowym, zaprojektowany do pracy na dużych wysokościach w szklarni. Może to dotyczyć prac konserwacyjnych na dachu szklarni lub pielęgnacji wysokich upraw, takich jak pomidory.

  Więcej
 • Wózki szklarniowe Berg Hortimotive

  Wózki szklarniowe Berg Hortimotive to nowoczesne techniki i systemy dla każdej uprawy i dla każdej firmy ogrodnictwa szklarniowego. Dzięki naszym rozwiązaniom, procesy produkcyjne mogą zostać znacznie uproszczone, dzięki czemu praca może być jeszcze bardziej przyjemna i bezpieczna.

  Więcej
 • Maty i płyty jezdne

  Maty i płyty jezdne to doskonałe rozwiązanie do szklarni lub szkółki, umożliwiające sprawne i szybkie poruszanie się wózków duńskich i innych pojazdów w obrębie gospodarstwa, co znacznie przyspiesza i maksymalnie ułatwia pracę.

  Więcej
 • Wózek do zbioru i transportu

  Wózki do zbioru i transportu Berg to najpopularniejsze tego typu urządzenia na rynku. Można ich używać w różnych rodzajach produkcji, w tym w uprawach kwiatów ciętych, jednak ich głównym przeznaczeniem są uprawy pomidorów.

  Więcej
 • Najczęstsze problemy z wózkami szklarniowymi

  Może zdarzyć się, że wózek szklarniowy ulegnie jakiejś usterce lub występują inne problemy w jego funkcjonowaniu. W takim przypadku ważne jest, aby jak najszybciej podjąć działania i rozwiązać problem tak, aby pracownicy mogli bezpiecznie pracować z wózkiem szklarniowym.

  Więcej
 • Wózek widelcowy Vitoy Visser

  Wózek widelcowy Vitoy został zaprojektowany z myślą o szkółkach kontenerowych w terenie otwartym. Zastosowanie dużych, pneumatycznych opon niskiego ciśnienia, z których każda jeździ po oddzielnym torze, zapobiega tworzeniu się kolein.

  Więcej
 • Opryskiwacz szklarniowy - jak wybrać?

  Wózki do oprysków są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Przy zakupie wózka do oprysków należy uwzględnić wiele rzeczy, aby ostatecznie wybrać odpowiedni dla swojej sytuacji wózek do oprysków i zlecić wyposażenie go w odpowiednie akcesoria.

  Więcej
 • Rodzaje zwijaczy do opryskiwaczy Empas

  W ofercie Royal Brinkman dostępne są różne rodzaje zwijaczy do opryskiwaczy Empas: ręczne, sprężynowe i elektryczne. Wybór zwijacza zależy od preferencji klienta, jednak na dużych powierzchniach najlepiej sprawdzają się zwijacze sprężynowe lub elektryczne, ponieważ można na nie nawinąć dłuższy wąż.

  Więcej
 • Opryskiwacz plecakowy: akumulatorowy czy ręczny?

  Opryskiwacze akumulatorowe stanowią doskonałą alternatywę dla ciężkich opryskiwaczy spalinowych, podczas gdy ręczne wyróżniają się ponadprzeciętną niezawodnością. Sprawdź, które sprawdzą się w Twoim gospodarstwie.

  Więcej
 • Jak czyścić opryskiwacz?

  Po zakończeniu oprysku należy dokładnie wyczyścić używany opryskiwacz, aby był gotowy do następnego użycia. Jeśli tego nie zrobisz, istnieje szansa, że pozostałości środków ochrony roślin następnym razem trafią tam, gdzie nie są pożądane, powodując szkody w uprawach.

  Więcej
 • Opryskiwacze Birchmeier do dezynfekcji

  Dezynfekcja powierzchni jest skutecznym sposobem zwalczania wirusów. Opryskiwacze plecakowe i ręczne pozwalają na skuteczną aplikację środków dezynfekcyjnych na małych, średnich i dużych powierzchniach.

  Więcej
 • Jak łączyć opryskiwacz Empas z pompą dozującą Dosatron?

  Gdy używasz wózka do oprysków Empas, pracujesz z dużymi ilościami cieczy roboczej. Często trudno jest prawidłowo wymieszać wodę i środek ochrony roślin oraz znaleźć właściwe proporcje. Na szczęście, można łatwo rozwiązać ten problem za pomocą pompy dozującej Dosatron.

  Więcej
 • Jak bezpiecznie pracować z wózkiem opryskowym Meto?

  Wózek do opryskiwania Meto jest automatycznie poruszającym się wózkiem do prowadzenia oprysków, który jest często używany w ogrodnictwie szklarniowym. Zaletą wózka do opryskiwania Meto jest to, że nikt nie musi z nim jeździć.

  Więcej
 • Rodzaje oprysków w ogrodnictwie szklarniowym

  Środki ochrony roślin można stosować do upraw różnymi technikami spryskiwania. Wybierając technikę opryskiwania, należy pamiętać, że nie każda jest odpowiednia dla każdej uprawy, a także że nie każdy środek ochrony roślin nadaje się do każdej techniki opryskiwania.

  Więcej
 • Jak korzystać z opryskiwacza plecakowego?

  Opryskiwacz plecakowy jest często używany w ogrodnictwie do opryskiwania mniejszych powierzchni i miejsc o utrudnionym dostępie. Użycie odpowiedniej ilości wody i środka, jest ważne dla uzyskania optymalnego rezultatu.

  Więcej
 • Tabela oprysku dla lanc Alumax

  (Chemiczne) środki ochrony roślin najlepiej jest stosować maksymalnie efektywnie, aby zminimalizować ilość odpadów. Dlatego też, aby dokładnie obliczyć ilość płynu pryskanego przy użyciu lancy Alumax, należy pamiętać o wydajności lancy w połączeniu z różnymi typami dysz.

  Więcej
 • Tabela oprysku dla pistoletu Ripa

  Środki ochrony roślin najlepiej jest stosować maksymalnie efektywnie, aby zminimalizować ilość odpadów. Dlatego też, aby dokładnie obliczyć ilość płynu pryskanego przy użyciu lancy Ripa, należy pamiętać o wydajności lancy w połączeniu z różnymi typami dysz.

  Więcej
 • Jak bezpiecznie pracować z wózkiem opryskowym Meto?

  Wózek do opryskiwania Meto jest automatycznie poruszającym się wózkiem do prowadzenia oprysków, który jest często używany w ogrodnictwie szklarniowym. Zaletą wózka do opryskiwania Meto jest to, że nikt nie musi z nim jeździć.

  Więcej
 • Jakie są rodzaje dysz oraz jak ich używać?

  Dysze to przystawki do opryskiwaczy używanych do rozpylania środków ochrony roślin. Dysza zamienia strumień cieczy w kropelki, dzięki czemu środek ochrony roślin może być równomiernie rozprowadzony na roślinach. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią dyszę i używać jej we właściwy sposób.

  Więcej
 • Belka do oprysków Visser Semi A

  Belki do oprysków pozwalają na półautomatyczne nawadnianie oraz opryskiwanie uprawy. W momencie ustawienia belki nad nawą i wybraniem programu jednostka automatycznie przystępuje do oprysku.

  Więcej
 • Opryskiwacze akumulatorowe Birchmeier

  Opryskiwacze akumulatorowe Birchmeier to najwyższej jakości sprzęt dla profesjonalistów. Potwierdza to fakt, że urządzenia szwajcarskiego producenta zostały nagrodzone Birchmeier prestiżowąnagrody Taspo Award 2017.

  Więcej
 • Jak wybrać belkę do oprysków?

  Wybór określonego typu belki opryskowej zależy przede wszystkim od rodzaju uprawy. Inne belki są stosowane do oprysku i nawadniania roślin ozdobnych lub doniczkowych, inne do upraw warzyw. Do uprawy roślin ozdobnych i doniczkowych stosowane są poziome belkę do oprysków.

  Więcej
 • Opryskiwacze wózkowe Empas

  Royal Brinkman oferuje pełny asortyment opryskiwaczy Empas: wózki do oprysków, pompy oraz akcesoria, takie jak zwijacze, pompy, węże, części zamienne i akcesoria. Opryskiwacze Empas są znane ze swej wysokiej jakości, niezawodności i wieloletniej trwałości.

  Więcej
 • Zamgławianie przeciwprzymrozkowe

  Doskonałą metodą ochrony plantacji przed przymrozkami jest wytworzenie bariery chroniącej powierzchnię gruntu i uprawę przed utratą ciepła. Barierą taką jest mgła wytwarzana za pomocą zamgławiaczy.

  Więcej
 • Zamgławianie pomieszczeń i komór przechowalniczych

  Zamgławiacz pulsFOG BIO jako jedyny wśród dostępnych na rynku zamgławiaczy pozwala na wykonanie zabiegu przedłużającego trwałość przechowywanych owoców i warzyw. Zabieg polega na pokryciu zbiorów zgromadzonych w przechowalni preparatem Polyversum WP zawierającym oospory grzyba Pythium oligandrum.

  Więcej
 • Zamgławiacze na komary i pluskwy

  Zamgławianie to doskonały sposób zwalczania uciążliwych owadów na dużych powierzchniach i przestrzeniach, z zastosowaniem minimalnej ilości cieczy, przy niewielkim nakładzie pracy, z niewielkim wpływem na środowisko.

  Więcej
 • Zamgławianie jako technika aplikacji śor

  Środki ochrony roślin można aplikować, używając różnych technik. Jedną z nich jest zamgławianie – technika pozwalająca na użycie bardzo małej ilości środka, polegająca na jego rozpyleniu przy użyciu urządzeń Pulsfog lub Enbar LVM.

  Więcej
 • Jak używać Pulsfoga?

  Wielu hodowców używa Pulsfoga do zamgławiania przestrzeni. Za pomocą tego urządzenia można stosować środki ochrony roślin. Podczas korzystania z Pulsfoga ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka istotnych punktów. W tym artykule nasi specjaliści wymienią te punkty.

  Więcej
 • Zamgławiacz do dezynfekcji pomieszczeń

  Zamgławiacz go dezynfekcji to urządzenie, które pozwala na skutecznie pozbycie się bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. W czasie epidemii koronawirusa dezynfekcja stała się szczególnie istotna i objęła przestrzenie, które tradycyjnie nie były jej poddawane.

  Więcej
 • Czym jest manometr?

  Manometr to przyrząd pomiarowy służący do pomiaru ciśnienia cieczy lub gazu w zamkniętej przestrzeni, na przykład w bojlerze. Manometr wskazuje ciśnienie w porównaniu do ciśnienia atmosferycznego.

  Więcej
 • Jak kalibrować miernik CO2?

  Poziom CO2 można mierzyć za pomocą miernika CO2. W przypadku dłuższego użytkowania miernika CO2 może pojawić się błąd pomiaru. Taki błąd można określić poprzez kalibrację miernika CO2. Wynik pomiaru porównuje się z międzynarodową wartością standardową.

  Więcej
 • Jak kalibrować pH-metr?

  Za pomocą pH-metru można określić pH roztworu. W ogrodnictwie pH-metr służy głównie do pomiaru pH roztworu nawozu. Bardzo ważne jest, aby pH-metr wskazywał właściwą wartość.

  Więcej
 • Jak działa EC-metr?

  EC oznacza przewodnictwo elektryczne. Przewodnictwo elektryczne w roztworze pojawia się, gdy zawiera on sole. Na przykład, gdy dodasz składniki odżywcze (które składają się z soli) do wody podczas produkcji pożywki, w wodzie powstaje pewien stopień przewodności elektrycznej.

  Więcej
 • Jak kalibrować EC-metr?

  Im dłużej EC-metr jest używany, tym więcej zanieczyszczeń, a zużycie elektrody może spowodować błąd pomiaru w przyrządzie, powodując wyświetlanie błędnych wartości pomiarowych. Dlatego ważne jest, aby regularnie kalibrować i sprawdzać EC-meter.

  Więcej
 • Jak kalibrować wagę cyfrową?

  W przypadku częstego użytkowania, w wadze cyfrowej może z czasem wystąpić błąd pomiaru. Oznacza to, że podczas ważenia nie jest podawana prawidłowa waga. Błąd pomiaru można określić poprzez kalibrację wagi.

  Więcej
 • Jak mierzyć zawartość tlenu w strefie korzeniowej?

  Odpowiednia ilość tlenu w środowisku korzeniowym, istotnie wpływa na zdrowotność i aktywność korzeni, a wartości te można monitorować za pomocą czujnika tlenu. W niniejszym artykule nasz specjalista wyjaśnia, jak to zrobić i jakie są tego korzyści.

  Więcej
 • Hortispares - baza części zamiennych

  Hortispares to baza ponad 10 000 części zamiennych do urządzeń znanych w ogrodnictwie marek, takich jak Berg Hortimotive, Priva, czy Empas. Wszystkie części znajdziesz w tym jednym miejscu: łatwo odszukasz odpowiednią i od razu ją zamówisz.

  Więcej
 • Jak przygotować akumulator wózka do zimy?

  Akumulator wózka szklarniowego należy odpowiednio przygotować przed przechowywaniem go przez zimę. Dobrze to wpłynie na jego żywotność. Krótko mówiąc: jak przygotować akumulator wózka szklarniowego na zimę?

  Więcej
 • Kontrola belki do oprysków

  Belka opryskowa jest urządzeniem powszechnie stosowanym w ogrodnictwie. W celu wydłużenia żywotności belki, zaleca się jej regularne sprawdzanie.

  Więcej
 • Jaka jest różnica między olejem, smarem i tłuszczem?

  Aby układy, urządzenia i narzędzia działały płynnie, konieczne jest zapewnienie im tłuszczu, smaru i (lub) oleju. Zapobiega to pękaniu lub zakleszczaniu się ich wirujących części. Istnieją różne rodzaje tłuszczów, smarów i olejów, każdy odpowiedni do różnych zastosowań.

  Więcej

Masz pytanie dotyczące maszyn i urządzeń?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.Grzegorz Surman, Przemysław Wrześniewski, Dawid Cyran

Wyślij e-mail
Do not delete this link