Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - projekty techniczne

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „projekty techniczne” można znaleźć informacje i wskazówki odnośnie konserwacji różnych instalacji wodnych i elektrycznych.
  • Systemy nawadniania Netafim

    Firma Netafim rozpoczęła swoją działalność w 1965 roku, podczas prób uprawy roślin na pustyni Negew w Izraelu. Ekstremalne warunki tego rejonu pozwoliły wypracować rozwiązania będące optymalną kombinacją precyzji nawadniania.

    Więcej
  • Zraszacze nadkoronowe przeciw przymrozkom

    Zraszacze nadkoronowe lub antyprzymrozkowe to jedne z najskuteczniejszych urządzeń, wykorzystywanych do ochrony upraw przed przymrozkami. Aby zapobiec uszkodzeniom, zapobiec, należy odpowiednio wcześniej przygotować plantację lub sad na nadejście przymrozków.

    Więcej
  • Rodzaje kroplowników

    Kroplownik to element lub kapilarny wężyk, który dawkuje wodę do rośliny. Generalnie, istnieją trzy rodzaje kroplowników: kapilarne, labiryntowe, z kompensacją ciśnienia i samozamykające się. Najlepsza decyzja odnośnie kroplownika zależy od uprawy, długości zagonów, liczby kroplowników na metr i pożądanej intensywności przepływu wody.

    Więcej
  • Linie kroplujące z kompensacją czy bez?

    Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia, oznaczana skrótem PC pozwala na wykorzystanie dłuższych przewodów nawadniających, zapewniających równomierne rozprowadzanie wody na całej długości linii. Dowiedz się kiedy warto zdecydować się na linię kroplującą z kompensacją.

    Więcej
  • Linia kroplująca - jak wybrać odpowiednią?

    Wąż kroplujący to rurka, która dostarcza roślinie stałą liczbę litrów wody na minutę. Zapewnia to równomierny przepływ wody w obrębie uprawy. Każda uprawa ma jednak inne zapotrzebowanie na wodę. Należy wziąć to pod uwagę przy wyborze odpowiedniego węża kroplującego. Ale na co należy zwrócić uwagę?

    Więcej
  • Netafim NetBow - nowoczesny sposób nawadniania roślin uprawianych w pojemnikach

    NetBow™ to innowacyjny, przyjazny dla użytkownika system do nawadniania wielostrumieniowego łukiem kroplującym. NetBow™ został opracowany specjalnie, by zaspokoić potrzeby wymagających upraw prowadzonych w pojemnikach

    Więcej
  • Nawadnianie sadu

    System nawadniający do sadu musi być odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników, np. upały, mróz, agresywne owady, uszkodzenia systemu przez maszyny polowe.

    Więcej
  • Nawadnianie borówki amerykańskiej

    Borówka amerykańska wymaga precyzyjnego nawadniania. Jej płytki system korzeniowy wymaga regularnego dostarczania wody oraz składników odżywczych, jednocześnie jest bardzo wrażliwy na stres związany z nadmierną ilością wody.

    Więcej
  • Nawadnianie szklarni i tunelu foliowego

    Nawadnianie szklarni i tuneli foliowych stanowi jedno z najistotniejszych zagadnień, mających wpływ na wydajność upraw pod osłonami. Uprawy szklarniowe nastawione są na uzyskanie jak najwyższej ilości oraz jakości plonu przy jak najmniejszych nakładach finansowych.

    Więcej
  • Mikrozraszacz podwieszany SpinNet™

    Podczas nawadniania "do góry nogami" w szklarniach, ciennikach lub tunelach, mikrozraszacz podwieszany SpinNet™ zapewnia równomierne rozprowadzenie wody i nie dopuszcza do wycieków, co przyczynia się do uzyskania wyrównanych plonów.

    Więcej
  • Zraszacz polowy MegaNet™

    Zraszacz polowy MegaNet to nowoczesny zraszacz do nawadniania warzyw polowych w odstępach do 10x10 metrów. Dzięki innowacyjnej konstrukcji zraszacza uderzeniowego, zapewnia doskonałą jednorodność upraw.

    Więcej
  • Mikroraszacze SuperNet™

    Optymalne wyniki nawadniania na obszarach o zróżnicowanej topografii. Dzięki unikalnemu mechanizmowi regulacji przepływu, mikroraszacze SuperNet™ zapewniają równomierne rozprowadzanie wody i składników odżywczych wokół każdego drzewa - bez względu na ciśnienie wlotowe.

    Więcej
  • Czyszczenie zraszaczy krok po kroku

    W zależności od jakości wody i stosowanych nawozów może dochodzić do wytrącania się soli (zwłaszcza związków wapnia) na i wewnątrz dysz instalacji zraszającej. Większe zanieczyszczenia utrudniają działanie zraszaczy. W wyniku tego zmniejsza się równomierność i przepływ wody. W przypadku wykrycia zabrudzeń, najlepiej jak najszybciej wyczyścić zraszacze.

    Więcej
  • Posadzki zalewowe ErfGoed Floor

    Posadzki zalewowe ErfGoed zapewniają otrzymanie zdrowych, silnych i jednorodnych roślin. Idealne dla każdego gatunku roślin. Główną warstwę podłoża stanowi porowaty kamień.

    Więcej
  • Posadzki ErfGoed a stoły zalewowe

    Posadzka zalewowa umożliwia ustawienie większej ilości roślin na m2, a brak krawędzi stołów pozwala zyskać do 10% więcej powierzchni.Dzięki posadzce ErfGoed utrzymujemy stałą temperaturę, co ma bardzo dobry wpływ na korzenie i sprawia, że rośliny mają wyrównany pokrój i wielkość (brak konieczności sortowania roślin).

  • Posadzki ErfGoed a beton

    Aby porównać cenę posadzki ErfGoed z betonem, musimy wziąć pod uwagę wszystkie koszty takie jak: przygotowanie podłoża, rury, zawory, elementy systemu zalewowego. Zdarza się, że klienci porównują tylko wylanie betonu do całej instalacji ErfGoed.

  • Techniki filtrowania wody w ogrodnictwie

    Woda używana w szklarni do nawadniania musi być czysta. Obecność gliny, piasku, glonów i innych zanieczyszczeń może powodować zatykanie maszyn, urządzeń i instalacji. Przy pomocy różnych technik filtrowania można odfiltrować wodę i w ten sposób oczyścić dużą część z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

    Więcej
  • Nanofiltracja jako technika oczyszczania wody

    Ze względów ekologicznych producenci ogrodniczy powinni brać pod uwagę możliwość oczyszczania wody ze ochrony roślin zawartych w wodzie odpływowej. Jedną z technik oczyszczania, która może być stosowana w tym celu, jest nanofiltracja.

    Więcej
  • Jak zwiększać zawartość tlenu w wodzie?

    Jakość wody jest jednym z głównych filarów uprawy, która ma ogromny wpływ na zdrowie roślin. Jednym z najważniejszych czynników jakości wody jest ilość rozpuszczonego w niej tlenu.

    Więcej
  • Jak działa filtr piaskowy?

    Filtr piaskowy wykorzystuje piasek do filtrowania wody. Woda do oczyszczenia powoli opada przez piasek filtra piaskowego, pozostawiając cząsteczki zanieczyszczeń z wody w drobnych porach piasku.

    Więcej
  • Jak zbudować zbiornik do magazynowania wody?

    Wiele gospodarstw ogrodniczych korzysta ze zbiorników do magazynowania wody. Woda z tych zbiorników służy między innymi do podlewania uprawy. Ważne jest, aby zapobiec pękaniu i przekrzywianiu ścian zbiornika, a także ochrona przed rdzą i wyciekami – aby uniknąć takich zagrożeń, trzeba zbudować zbiornik we właściwy sposób. W poniższym artykule nasz specjalista opisał, jak to zrobić.

    Więcej
  • Wskazówki dotyczące konserwacji zbiornika na wodę

    Należy pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko powstania uszkodzeń zbiornika w wyniku pęknięcia lub przepełnienia. W ostatnich latach znacznie wzrosła ilość szkód tzw. następczych. Pęknięcie lub przepełnienie zbiornika stanowi poważny problem dla gospodarstwa. Może być wiele przyczyn uszkodzeń zbiorników, np. niewspółosiowość, korozja lub pęknięcie mechaniczne.

    Więcej
  • Zbiorniki na wodę w czasie zimy

    W czasie przymrozków w zbiorniku na wodę lub basenie może pojawiać się lód. Jeśli nie będziesz się z nim obchodzić w odpowiedni sposób, warstwa lodu może spowodować wiele szkód. Dlatego też ważne jest branie pod uwagę kilku zasad, gdy w zbiorniku na wodę pojawi się lód.

    Więcej
  • Sposoby zwalczania glonów w zbiorniku wodnym

    W wodzie stojącej, glony mogą szybko rosnąć. Ma to kilka negatywnych konsekwencji. Po pierwsze, wzrost glonów jest zły dla jakości wody. Ponadto, glony mogą powodować zatory w rurach, pompach i kroplownikach. Dlatego tak ważne jest, aby w jak największym stopniu zapobiegać powstawaniu glonów.

    Więcej
  • Walka z suszą w szklarni

    Ogrodnictwo szklarniowe wymaga wystarczającej ilości świeżej wody dobrej jakości. Ze względu na zmianę klimatu musimy stanąć twarzą w twarz z nowymi pytaniami i rozwiązaniami. Co zrobić w przypadku pustego zbiornika wodnego?

  • Dlaczego w szklarni potrzebne są wentylatory?

    Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się prosta: wentylatory służą do wytworzenia „naturalnego” ruchu powietrza w zamkniętym obiekcie. Dzięki ruchowi powietrza wyrównane zostają warunki cieplne, wilgotność i stężenie dwutlenku węgla.

    Więcej
  • Jak kontrolować wilgotność i temperaturę w szklarni z DryGair?

    Koncepcja uprawy wg „DryGair Solution” polega na zamknięciu szklarni, całkowitym rozwinięciu ekranu cieniującego (jeśli to potrzebne) oraz operowanie jednostką DryGair. Technologia wymiany powierza w jednostce zapewnia stałą cyrkulację powietrza w obrębie uprawy, utrzymując jednolity, optymalny dla roślin klimat w szklarni.

    Więcej
  • Obniż koszty ogrzewania z DryGair!

    Koszt ogrzewania szklarni to obecnie jeden z najczęściej poruszanych problemów w świecie profesjonalnego ogrodnictwa. Rosnące ceny węgla i gazu sprawiają, że ogrzewanie szklarni stanowi coraz większy wydatek.

    Więcej
  • W jaki sposób można zwiększyć ilość CO2 w szklarni?

    Woda i CO2 to substancje odżywcze, najbardziej potrzebne roślinie. Z tego powodu producenci podają swoim roślinom dodatkowy CO2. Gaz ten jest obecny w atmosferze, ale w ilości, która nie zaspokaja potrzeb rośliny.

  • Jak dobrać odpowiedni rodzaj węża?

    W szklarni, z uwagi na różnorodne zastosowania, stosuje się różne rodzaje węży. Wybór konkretnego węża zależy od wielu czynników: wymaganego ciśnienia (w barach), materiału, który chce się rozprowadzać oraz oczekiwanej wytrzymałości węża.

    Więcej
  • Nowoczesne ogrzewanie szklarni i tuneli foliowych

    Ogrzewanie szklarni czy w tuneli jest ważnym elementem w ogrodnictwie. Podobnie jak większość innych budynków, szklarnie oraz tunele są zazwyczaj ogrzewane za pomocą centralnego ogrzewania. Jednak skala tego systemu jest znacznie większa.

    Więcej
  • Jak wybrać odpowiednią nagrzewnicę?

    Do ogrzewania szklarni można wykorzystać nagrzewnic na gorące powietrze. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kompletna instalacja grzewcza z kotłem nie jest możliwa do wykonania ze względów finansowych. Wtedy piece na gorące powietrze stanowią dobrą i niedrogą alternatywę. Ale jak wybrać odpowiednią nagrzewnicę do szklarni i ile nagrzewnic potrzebujesz?

    Więcej
  • Wskazówki dotyczące konserwacji systemu grzewczego

    Regularna konserwacja systemu grzewczego zapewnia jego bezproblemowe funkcjonowanie na lata. Dowiedz się jak przeprowadzić ją sprawnie.

    Więcej
  • Jak wybrać lampy do doświetlania roślin w szklarni?

    Światło słoneczne jest niezbędne do wzrostu roślin, ale w praktyce nie zawsze jest ono dostępne w wystarczającej ilości. Dlatego też wielu Producentów stosuje lampy asymilacyjne.Są to lampy, które są używane do uzupełnienia (niedoboru) naturalnego światła słonecznego światłem sztucznym, w celu stymulowania wzrostu roślin.

    Więcej
  • Jak konserwować instalację doświetlającą?

    Dzięki instalacji doświetlającej wydłuża się okres światła dziennego i można zwiększyć sumę światła w okresach, gdy światła dziennego jest za mało. Przyczynia się to do lepszej jakości produktów i wyższych zysków. Coraz więcej producentów w sektorze ogrodnictwa szklarniowego korzysta z doświetlania. Jednak znaczenie konserwacji jest niedoceniane, mimo że jest ona kluczowa, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości instalacji.

    Więcej
  • Siatka cieniująca do szklarni i tunelu

    W prawie każdej szklarni można znaleźć jeden lub nawet kilka instalacji z tkaniny cieniującej. Ekrany jest ważnym elementem klimatu szklarniowego. Zasłony przeciwsłoneczne pełnią kilka funkcji. Oprócz blokowania światła słonecznego, mogą być one również wykorzystywane do oszczędzania energii.

    Więcej

Masz pytanie dotyczące projektów technicznych?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.



Grzegorz Surman, Grzegorz Borowski, Paweł Sobiecki

Wyślij e-mail




Do not delete this link