Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - projekty techniczne

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „projekty techniczne” można znaleźć informacje i wskazówki odnośnie konserwacji różnych instalacji wodnych i elektrycznych.
 • Rodzaje kroplowników

  Kroplownik to element lub kapilarny wężyk, który dawkuje wodę do rośliny. Generalnie, istnieją trzy rodzaje kroplowników: kapilarne, labiryntowe, z kompensacją ciśnienia i samozamykające się. Najlepsza decyzja odnośnie kroplownika zależy od uprawy, długości zagonów, liczby kroplowników na metr i pożądanej intensywności przepływu wody.

  Więcej
 • Posadzki zalewowe ErfGoed Floor

  Posadzki zalewowe ErfGoed zapewniają otrzymanie zdrowych, silnych i jednorodnych roślin. Idealne dla każdego gatunku roślin. Główną warstwę podłoża stanowi porowaty kamień.

  Więcej
 • Dezynfekcja UV jako sposób oczyszczania wody

  Oczyszczanie wody ma ogromne znaczenie w ogrodnictwie. Zapobiega rozwojowi grzybów, bakterii i glonów w systemie nawadniania i przedostawaniu się ich do upraw. Jedną z technik stosowanych do oczyszczania i dezynfekcji wody w ogrodnictwie jest dezynfekcja UV.

  Więcej
 • Ogrzewanie jako technika oczyszczania wody

  Oczyszczanie wody jest ważnym warunkiem dobrej uprawy. Rzeczywiście, woda może zawierać bakterie, wirusy, grzyby i inne mikroorganizmy, które zanieczyszczają uprawy. Jedną z metod oczyszczania wody w ogrodnictwie szklarniowym jest ogrzewanie.

  Więcej
 • Oczyszczanie wody za pomocą ozonu

  Dla zdrowych i silnych upraw ważne jest, aby rośliny otrzymywały czystą wodę. Dlatego też w szklarniowych przedsiębiorstwach ogrodniczych stosuje się różnego rodzaju techniki oczyszczania wody. Jedną z zastosowanych technik jest oczyszczanie wody za pomocą ozonu.

  Więcej
 • Nanofiltracja jako technika oczyszczania wody

  Ze względów ekologicznych producenci ogrodniczy powinni brać pod uwagę możliwość oczyszczania wody ze ochrony roślin zawartych w wodzie odpływowej. Jedną z technik oczyszczania, która może być stosowana w tym celu, jest nanofiltracja.

  Więcej
 • Czyszczenie systemu kropującego; plan krok po kroku

  Kontrola systemu kroplowego może ujawnić zanieczyszczenia. Zanieczyszczenie ma negatywny wpływ na uwalnianie wody, a tym samym na rośliny uprawne. Dlatego też w przypadku zanieczyszczeń należy oczyścić system. Możesz to robić zarówno po, jak i w trakcie uprawy.

  Więcej
 • Jakie są techniki filtrowania w ogrodnictwie?

  Woda używana w szklarni do nawadniania musi być czysta. Obecność gliny, piasku, glonów i innych zanieczyszczeń może powodować zatykanie maszyn, urządzeń i instalacji. Przy pomocy różnych technik filtrowania można odfiltrować wodę i w ten sposób oczyścić dużą część z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

  Więcej
 • Wąż kroplujący - jak wybrać odpowiedni?

  Wąż kroplujący to rurka, która dostarcza roślinie stałą liczbę litrów wody na minutę. Zapewnia to równomierny przepływ wody w obrębie uprawy. Każda uprawa ma jednak inne zapotrzebowanie na wodę. Należy wziąć to pod uwagę przy wyborze odpowiedniego węża kroplującego. Ale na co należy zwrócić uwagę?

  Więcej
 • Linie kroplujące z kompensacją czy bez?

  Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia, oznaczana skrótem PC pozwala na wykorzystanie dłuższych przewodów nawadniających, zapewniających równomierne rozprowadzanie wody na całej długości linii. Dowiedz się kiedy warto zdecydować się na linię kroplującą z kompensacją.

  Więcej
 • Czyszczenie zraszaczy krok po kroku

  W zależności od jakości wody i stosowanych nawozów może dochodzić do wytrącania się soli (zwłaszcza związków wapnia) na i wewnątrz dysz instalacji zraszającej. Większe zanieczyszczenia utrudniają działanie zraszaczy. W wyniku tego zmniejsza się równomierność i przepływ wody. W przypadku wykrycia zabrudzeń, najlepiej jak najszybciej wyczyścić zraszacze.

  Więcej
 • Jak zwiększać zawartość tlenu w wodzie?

  Jakość wody jest jednym z głównych filarów uprawy, która ma ogromny wpływ na zdrowie roślin. Jednym z najważniejszych czynników jakości wody jest ilość rozpuszczonego w niej tlenu.

  Więcej
 • Konserwacja filtrów systemu nawadniającego

  Regularna konserwacja filtrów systemu nawadniającego jest ważna dla zachowania jego pełnej funkcjonalności. Moment zmiany uprawy to dobry okres na wykonanie prac konserwacyjnych.

  Więcej
 • Kontrola filtrów

  Filtry służące do oczyszczania wody są łatwe w obsłudze, jednak ich regularna kontrola filtrów jest ważna. Pozwala to uniknąć awarii i przestojów, a także przedłuża to żywotność filtra.

  Więcej
 • Jak zapewnić dobre oczyszczanie wody?

  Oczyszczanie wody jest szeroko dyskutowanym tematem w sektorze ogrodnictwa szklarniowego, z pewnością ze względu na obowiązek oczyszczania. Obejmuje to wodę drenażową do uprawy substratów, wodę drenażową do uprawy na wolnym powietrzu oraz wodę do płukania filtrów.

  Więcej
 • Jak zbudować zbiornik do magazynowania wody?

  Wiele gospodarstw ogrodniczych korzysta ze zbiorników do magazynowania wody. Woda z tych zbiorników służy między innymi do podlewania uprawy. Ważne jest, aby zapobiec pękaniu i przekrzywianiu ścian zbiornika, a także ochrona przed rdzą i wyciekami – aby uniknąć takich zagrożeń, trzeba zbudować zbiornik we właściwy sposób. W poniższym artykule nasz specjalista opisał, jak to zrobić.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące konserwacji zbiornika na wodę

  Należy pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko powstania uszkodzeń zbiornika w wyniku pęknięcia lub przepełnienia. W ostatnich latach znacznie wzrosła ilość szkód tzw. następczych. Pęknięcie lub przepełnienie zbiornika stanowi poważny problem dla gospodarstwa. Może być wiele przyczyn uszkodzeń zbiorników, np. niewspółosiowość, korozja lub pęknięcie mechaniczne.

  Więcej
 • Kiedy zbiornik na wodę wymaga konserwacji?

  Utrzymanie zbiornika w dobrym stanie jest bardzo ważne dla dobrej jakości wody. Rdza, zanieczyszczenia i wycieki mają na to negatywny wpływ. W przypadku zbiornika pogorszenie jakości może prowadzić nawet do jego rozerwania: to koszmar każdego hodowcy. Główną przyczyną pękania zbiorników wodnych jest rdza.

  Więcej
 • Zbiorniki na wodę w czasie zimy

  W czasie przymrozków w zbiorniku na wodę lub basenie może pojawiać się lód. Jeśli nie będziesz się z nim obchodzić w odpowiedni sposób, warstwa lodu może spowodować wiele szkód. Dlatego też ważne jest branie pod uwagę kilku zasad, gdy w zbiorniku na wodę pojawi się lód.

  Więcej
 • Uszkodzenia zbiornika przez gryzonie

  W okresach zimowych gryzonie (takie jak myszy i szczury), ale także inne szkodniki (takie jak krety) szukają ciepłej i suchej kryjówki. Oprócz szklarni, zbiornik jest również ulubionym miejscem dla tych zwierząt. Na początku może się to wydawać niewinne, ale w praktyce może spowodować ogromne szkody w zbiorniku.

  Więcej
 • Jak naprawiać folię w zbiorniku na wodę?

  To zawsze może się zdarzyć: uszkodzenie folii w zbiorniku na wodę. Dlatego bardzo ważne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów i konserwacji, aby zapobiec tworzeniu się rdzy i dużych wycieków. Ale jak samodzielnie naprawić folię zbiornika? Poznaj praktyczne wskazówki.

  Więcej
 • Sposoby zwalczania glonów w zbiorniku wodnym

  W wodzie stojącej, glony mogą szybko rosnąć. Ma to kilka negatywnych konsekwencji. Po pierwsze, wzrost glonów jest zły dla jakości wody. Ponadto, glony mogą powodować zatory w rurach, pompach i kroplownikach. Dlatego tak ważne jest, aby w jak największym stopniu zapobiegać powstawaniu glonów.

  Więcej
 • Dlaczego w szklarni potrzebne są wentylatory?

  Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się prosta: wentylatory służą do wytworzenia „naturalnego” ruchu powietrza w zamkniętym obiekcie. Dzięki ruchowi powietrza wyrównane zostają warunki cieplne, wilgotność i stężenie dwutlenku węgla.

  Więcej
 • Jak kontrolować wilgotność i temperaturę w szklarni z DryGair?

  Koncepcja uprawy wg „DryGair Solution” polega na zamknięciu szklarni, całkowitym rozwinięciu ekranu cieniującego (jeśli to potrzebne) oraz operowanie jednostką DryGair. Technologia wymiany powierza w jednostce zapewnia stałą cyrkulację powietrza w obrębie uprawy, utrzymując jednolity, optymalny dla roślin klimat w szklarni.

  Więcej
 • Jak zabezpieczyć szklarnię przed nadmierną wilgocią?

  Wilgotny klimat prowadzi do przeróżnych problemów w uprawie, takich jak objawy niedoboru czy powstawanie chorób roślin. Ważne jest utrzymywanie poziomu wilgoci pod kontrolą. W jaki sposób zapobiegać lub przeciwdziałać nadmiernej wilgoci?

  Więcej
 • Priva - nowoczesne sterowanie klimatem w szklarni

  Dzięki łatwemu w użyciu, intuicyjnemu oprogramowaniu, zarządzanie strategią klimatyczną jest bardzo proste. Pozwala na dobranie właściwego klimatu, odpowiedniego w danym momencie. Zapewnia to najwyższe przychody z uprawy.

  Więcej
 • Jak ustawić czas letni lub zimowy na komputerze klimatycznym Integro?

  Gdy czas zmienia się na letni lub zimowy, należy zresetować czas komputera klimatycznego Integro. Dzieje się tak dlatego, że nie zmienia się on automatycznie i jeśli nie dostosujesz czasu letniego lub zimowego, komputer klimatyczny Integro nie będzie działał odpowiednio.

  Więcej
 • Jak kontrolować wilgotność i temperaturę w szklarni?

  Dwa najważniejsze czynniki klimatu w szklarni to wilgotność i temperatura. Producenci potrzebują narzędzi do kontroli tych czynników i utrzymania ich na optymalnym poziomie, aby zapewnić zdrowe, aktywne rośliny, które w rezultacie wytwarzają wysokie i najlepszej jakości plony.

  Więcej
 • Nowoczesne ogrzewanie szklarni i tuneli foliowych

  Ogrzewanie szklarni czy w tuneli jest ważnym elementem w ogrodnictwie. Podobnie jak większość innych budynków, szklarnie oraz tunele są zazwyczaj ogrzewane za pomocą centralnego ogrzewania. Jednak skala tego systemu jest znacznie większa.

  Więcej
 • Jak wybrać lampy do doświetlania roślin w szklarni?

  Światło słoneczne jest niezbędne do wzrostu roślin, ale w praktyce nie zawsze jest ono dostępne w wystarczającej ilości. Dlatego też wielu Producentów stosuje lampy asymilacyjne.Są to lampy, które są używane do uzupełnienia (niedoboru) naturalnego światła słonecznego światłem sztucznym, w celu stymulowania wzrostu roślin.

  Więcej
 • Siatka cieniująca do szklarni i tunelu

  W prawie każdej szklarni można znaleźć jeden lub nawet kilka instalacji z tkaniny cieniującej. Ekrany jest ważnym elementem klimatu szklarniowego. Zasłony przeciwsłoneczne pełnią kilka funkcji. Oprócz blokowania światła słonecznego, mogą być one również wykorzystywane do oszczędzania energii.

  Więcej
 • Jak konserwować instalację doświetlającą?

  Dzięki instalacji doświetlającej wydłuża się okres światła dziennego i można zwiększyć sumę światła w okresach, gdy światła dziennego jest za mało. Przyczynia się to do lepszej jakości produktów i wyższych zysków. Coraz więcej producentów w sektorze ogrodnictwa szklarniowego korzysta z doświetlania. Jednak znaczenie konserwacji jest niedoceniane, mimo że jest ona kluczowa, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości instalacji.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiednią nagrzewnicę?

  Do ogrzewania szklarni można wykorzystać nagrzewnic na gorące powietrze. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kompletna instalacja grzewcza z kotłem nie jest możliwa do wykonania ze względów finansowych. Wtedy piece na gorące powietrze stanowią dobrą i niedrogą alternatywę. Ale jak wybrać odpowiednią nagrzewnicę do szklarni i ile nagrzewnic potrzebujesz?

  Więcej
 • 5 wskazówek, jak przygotować się do zimy z DryGair

  Sezon jesienny niesie ze sobą zmiany w zarządzaniu klimatem w obiekcie szklarniowym. Przygotowując się na zmianę pór roku, zespół DryGair przygotował wskazówki, które pomogą uzyskać najlepsze wyniki z jednostek DryGair w miesiącach jesienno-zimowych.

  Więcej


Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Do not delete this link