Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 30 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa

Bank wiedzy - pielęgnacja

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „pielęgnacja” można znaleźć informacje na temat nawozów, preparatów cieniujących i kondycjonerów oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie użycia tych produktów.

Nawozy

Regulacja pH i EC - wskazówki
PH i EC mają wpływ na wchłanianie substancji odżywczych przez rośliny. Czynniki, jak wybór nawozu, pH, EC i źródło wody do podlewania, w dużej mierze decydują o osiągnięciu najlepszego plonu. Dlatego warto wiedzieć, jak dostosować poziom pH i EC w roztworach pożywek. W tym artykule nasi specjaliści podają przydatne wskazówki.
» Więcej

Pomiar i regulacja pH - wskazówki
Porady dotyczące nawożenia są często obliczane z dokładnością co do milimola. Wymaga to bardzo precyzyjnego podejścia do stosowania nawozów. Decydujące znaczenie ma pH: zbyt wysokie lub zbyt niskie, zmniejsza wchłanianie niektórych składników odżywczych, co może prowadzić do objawów niedoboru.
» Więcej

Jak ograniczyć nadmiar sodu?

Głównym powodem odprowadzania nadmiaru pożywki z substratu (drenażu) jest często występująca w niej nadwyżka sodu. Nadmiar sodu powoduje zahamowanie wzrostu wielu roślin. Poniżej podajemy kilka wskazówek, w jaki sposób obniżyć poziom sodu.
» Więcej

▲ Rodzaje piktogramów CLP i ich znaczenie
Piktogramy CLP to wyraźnie rozpoznawalne znaki umieszczone na opakowaniach nawozów i środków ochrony roślin, których zadaniem jest informowanie o rodzaju ryzyka, z jakim wiąże się transport lub stosowanie tych produktów. Ma to ogromne znaczenie dla ich bezpiecznego transportu i użytkowania.
» Więcej

Znaczenie potasu dla roślin
Potas w obiegowej opinii to pierwiastek który działa antagonistycznie do azotu, stymuluje lepsze wybarwianie się owoców, powoduje ich szybsze dojrzewanie. W kwiaciarstwie potas jest postrzegany jako składnik nawozów przyspieszający kwitnienie, hamujący rozwój wegetatywny roślin.
» Więcej

Jak mierzyć zawartość tlenu w strefie korzeniowej?
W procesie oddychania komórek roślinnych ważne jest zapewnienie wystarczającej ilości tlenu w strefie korzeniowej. Odpowiednia ilość tlenu istotnie wpływa na zdrowotność i aktywność korzeni, a wartości te można monitorować za pomocą czujnika tlenu. Jak to zrobić i jakie są tego korzyści?

Preparaty cieniujące

 Preparaty proszkowe i w paście - różnice
Główna różnica między preparatem proszkowym a preparatem w paście tkwi w ich składzie i oczywiście postaci: środki w proszku są ciałami stałymi, a w paście - cieczami. W efekcie, środki w formie pasty nie tylko łatwiej miesza się z wodą i dozuje przed zastosowaniem, ale też są one bardziej odporne na czynniki pogodowe niż preparaty proszkowe.
» Więcej

 Różnice między Q3 i Q4 White
Q3 White i Q4 White to środki cieniujące bazujące na węglanie wapnia. Jedyne co je różni to stopień wodoodporności, a tym samym trwałości. Ta różnica ma ogromny wpływ na przeznaczenie, użycie i cenę.
» Więcej

 Maksymalna redukcja ciepła - Q Black
Q-Black w najwyższej dawce zatrzymuje do 90% słonecznego światła i tym samym – ciepła. To idealne rozwiązanie dla cieniolubnych roślin.
» Więcej

Powłoki dyfuzyjne (specjalne preparaty cieniujące)

 Zwykłe i specjalne preparaty cieniujące
W przeciwieństwie do zwykłych preparatów cieniujących (proszkowych i w paście), preparaty specjalne przepuszczają możliwie maksymalną ilość światła do wnętrza szklarni. Dzięki temu promienie słońca rozpraszają się i jednocześnie „rozdzielają” energię z promieniowania na większej powierzchni.
» Więcej

Jakie są dostępne powłoki dyfuzyjne?
Powłoki dyfuzyjne zostały opracowane z myślą o uprawach wymagających dużej ilości światła, przy jednoczesnej ochronie przed wysoką temperaturą i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jednak nawet w tej grupie występują niewielkie różnice w zapotrzebowaniu na światło i ciepło.
» Więcej

Czym jest światło rozproszone?
Światło rozproszone można uzyskać sztucznie, poprzez nakładanie na powierzchnię szklarni powłoki dyfuzyjnej. Powłoka taka zapewnia ochronę roślin przed uszkodzeniami za sprawą zbyt dużego natężenia światła, bez zmniejszenia ilości światła potrzebnego roślinom.
» Więcej

Specialisten team Gewasverzorging
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.
Do not delete this link