Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - pielęgnacja

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „pielęgnacja” można znaleźć informacje na temat nawozów, preparatów cieniujących i kondycjonerów oraz praktyczne wskazówki i porady odnośnie użycia tych produktów.
  • Jaki wpływ na nawożenie ma okres suszy?

    Ogrodnictwo szklarniowe wymaga wystarczającej ilości świeżej wody dobrej jakości. Ze względu na zmianę klimatu musimy stanąć twarzą w twarz z nowymi pytaniami i rozwiązaniami. Co zrobić w przypadku pustego zbiornika wodnego?

    Więcej
  • Wpływ dżdżownic na poprawę struktury gleby

    Odpowiednia struktura gleby jest bardzo ważna w uprawach polowych. Gdy gleba ma dobre właściwości fizyczne, stwarza lepsze warunki do wzrostu roślin. Do poprawy struktury można wykorzystać dżdżownice.

    Więcej
  • Jaka jest różnica między nawozami organicznymi a mineralnymi?

    Rośliny, podobnie jak ludzie, potrzebują składników odżywczych do rozwoju. Odpowiednia ilość jest bardzo ważna do stworzenia optymalnego współczynnika NPK. W tym artykule wyjaśniamy różnicę między nawozami organicznymi a mineralnymi, zwanymi również nawozami sztucznymi.

    Więcej
  • Jak zapobiegać zbrylaniu się nawozów?

    Nawozy stałe dostarczamy w postaci kryształów. Przed podaniem nawozów ważne jest, aby najpierw rozpuścić je w wodzie. Czasem jednak nawóz trudno się rozpuszcza, ponieważ stwardniał lub się zbrylił.

    Więcej
  • Regulacja pH i EC - wskazówki

    PH i EC mają wpływ na wchłanianie substancji odżywczych przez rośliny. Czynniki, jak wybór nawozu, pH, EC i źródło wody do podlewania, w dużej mierze decydują o osiągnięciu najlepszego plonu. Dlatego warto wiedzieć, jak dostosować poziom pH i EC w roztworach pożywek. W tym artykule nasi specjaliści podają przydatne wskazówki.

    Więcej
  • Nawozy płynne w ogrodnictwie

    W ogrodnictwie szklarniowym stosuje się różne rodzaje nawozów płynnych. W większości przypadków część stosowanych nawozów zawiera substancje niebezpieczne. Przechowywanie tych substancji jest ważnym czynnikiem, ponieważ niebezpieczne obchodzenie się z tymi nimi może prowadzić do problemów zdrowotnych, obrażeń ciała lub nawet wybuchów.

    Więcej
  • Co to są nawozy Easygro i jakie mają zalety?

    Na rynku jest wiele nawozów. Oprócz podziału na te w stanie stałym i ciekłym, istnieje również wiele różnych marek. Nawozy różnych marek mają swoje wady i zalety. Royal Brinkman posiada własną makę nawozów - Easygro.

    Więcej
  • Jak dobrać odpowiednią wannę ociekową?

    Jeśli w przedsiębiorstwie pracuje się z płynnymi nawozami lub środkami ochrony roślin, a ich zmagazynowana ilość przekracza 50 litrów, istotne jest wyposażenie instalacji do magazynowania w wannę ociekową

    Więcej
  • Rodzaje piktogramów CLP i ich znaczenie

    Piktogramy CLP to wyraźnie rozpoznawalne znaki umieszczone na opakowaniach nawozów i środków ochrony roślin, których zadaniem jest informowanie o rodzaju ryzyka, z jakim wiąże się transport lub stosowanie tych produktów. Ma to ogromne znaczenie dla ich bezpiecznego transportu i użytkowania.

    Więcej
  • Jak działa chelat żelaza?

    Chelat żelaza to pierwiastek organiczny, który chwyta żelazo niczym pazur, dzięki czemu pozostaje ono w roztworze – a więc roślina ma do niego dostęp. Rośliny mogą bowiem pobierać wyłącznie składniki odżywcze rozpuszczone w wodzie.

    Więcej
  • Jaką funkcję pełnią pierwiastki śladowe?

    Nawozy odgrywają kluczową rolę w procesie wzrostu rośliny. Żadna uprawa nie może być z powodzeniem utrzymana bez użycia nawozów. W rzeczywistości, wszystkie uprawy potrzebują głównych pierwiastków i pierwiastków śladowych, aby zachować zdrowie i kontynuować wzrost.

    Więcej
  • Jak otrzymać niebieski kolor hortensji?

    Niebieskie zabarwianie hortensji można otrzymać, poprzez dodanie do nich w określonym momencie uprawy, siarczanu glinu. Odchodzi się już od stosowania związku w postaci stałej, natomiast częściej używa się postaci płynnej.

    Więcej
  • W jaki sposób można zapobiec niedoborowi pierwiastków śladowych?

    Uprawa – oprócz głównych składników odżywczych, które są jej dostarczane przy pomocy nawozów – potrzebuje różnych pierwiastków śladowych lub inaczej mikroelementów. Są to najmniejsze cząstki, które muszą być obecne w pożywieniu rośliny, aby mogła optymalnie rosnąć.

    Więcej
  • Jak ograniczyć nadmiar sodu?

    Głównym powodem odprowadzania nadmiaru pożywki z substratu (drenażu) jest często występująca w niej nadwyżka sodu. Nadmiar sodu powoduje zahamowanie wzrostu wielu roślin. Poniżej podajemy kilka wskazówek, w jaki sposób obniżyć poziom sodu.

    Więcej
  • Jaka jest różnica między siarczanami a chelatami?

    Aby móc prawidłowo wzrastać, każda roślina uprawna potrzebuje odpowiednich i wystarczających składników odżywczych. Co więcej, pewnych składników odżywczych potrzebuje więcej niż innych. Roślina nie jest też w stanie stanie przetrwać również bez elementów, których potrzebuje mniej: są to tzw. pierwiastki śladowe.

    Więcej
  • Easygro - specjalistyczne mikroelementy schelatowane

    Nawozy Easygro przeznaczone są między innymi do upraw: pomidora, ogórka, papryki, owoców miękkich, kwiatów ciętych, roślin doniczkowych i rabatowych. Marka Easygro powstała po to, żeby zaspokoić potrzeby światowego rynku ogrodniczego. Asortyment Easygro obejmuje szeroką gamę specjalistycznych nawozów dla różnego rodzaju upraw.

    Więcej
  • Jak zapobiegać szkodom spowodowanym przez etylen?

    Etylen to bezbarwny i bezwonny naturalny hormon roślinny, wpływa na rozwój oraz wzrost roślin, w tym także na starzenie się kwiatów, dojrzewanie owoców i kiełkowanie nasion. Etylen jest ważny dla wzrostu rośliny, lecz jego nadmiar może doprowadzić nawet do uszkodzenia.

    Więcej
  • Co to jest gutacja?

    Gutacja to proces zachodzący w roślinie, w którym woda wypychana jest na zewnątrz specjalnymi porami na krańcach liści (hydatodami) na skutek wysokiego parcia korzeniowego. Woda ta w większości pochodzi z systemu ksylemowego rośliny.

    Więcej
  • Niedobory u roślin - jak rozpoznać?

    Korzenie roślin mogą pobierać składniki odżywcze tylko w postaci rozpuszczonej w wodzie, znajdującej się w gruncie lub podłożu. Różne czynniki – na przykład kwasowość uprawy – mogą sprawiać, że składniki odżywcze (takie jak magnez, wapń i liczne mikroelementy) nie będą się dobrze rozpuszczać, a w konsekwencji uprawa nie będzie pobierać ich w wystarczającym stopniu.

    Więcej
  • Niedobór boru u roślin

    Bor (B) spełnia rolę w różnych procesach metabolicznych. Ponadto jest to jedyny pierwiastek śladowy, dla którego prawidłowe dozowanie ma kluczowe znaczenie dla rośliny. Zbyt wysoka tego pierwiastka dawka zatruwa roślinę.

    Więcej
  • Niedobór cynku w roślinach

    Cynk (Zn) jest ważnym składnikiem w tworzeniu się enzymów i substancji wzrostowych u roślin. Niedobór może prowadzić do aberracji liści. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak wykryć niedobór cynku.W

    Więcej
  • Niedobór siarki u roślin

    Siarka (S) jest ważnym składnikiem odżywczym do tworzenia białek w roślinie. Wpływa to nie tylko na chlorofil, ale także na wzrost korzeni. Jak zatem rozpoznać niedobór siarki, jakie są jego przyczyny i konsekwencje i równie ważne: jak można zapobiec niedoborowi siarki?

    Więcej
  • Niedobór manganu u roślin

    Mangan (Mn) jest ważnym składnikiem odżywczym, który na przykład ma swój wkład w procesie fotosyntezy, metabolizmie i mitozie rośliny. Jeśli roślinie braku manganu, będzie to miało oczywiście konsekwencje. Jesteście ciekawi, jak rozpoznać niedobór manganu i jak mu zapobiec?

    Więcej
  • Niedobór miedzi u roślin

    Miedź (Cu) jest niezbędnym pierwiastkiem do tworzenia białek, witamin, węglowodanów i enzymów w roślinach. Niedobór miedzi będzie zatem miał wpływ na wzrost roślin. Jak zatem wykryć niedobór miedzi u roślin?

    Więcej
  • Niedobór magnezu u roślin

    Magnez (Mg) jest uważany za główny pierwiastek w żywieniu roślin, który dzieli się na główne pierwiastki i pierwiastki śladowe. Pierwiastek główny to element odżywczy, którego roślina potrzebuje w większym stopniu. Ale do czego dokładnie roślina potrzebuje magnezu?

    Więcej
  • Niedobór wapnia u roślin

    Wapń jest kluczowy dla procesu wzrostu rośliny. Pełni bardzo ważną rolę przy podziale komórkowym i sprawia, że roślina jest wytrzymała, wspiera wytrzymałość ścian i błon komórkowych.

    Więcej
  • Niedobór żelaza u roślin

    Żelazo (Fe) jest niezbędnym mikroskładnikiem pokarmowym każdej rośliny. Jest na przykład niezbędnym składnikiem w procesie tworzenia chloroplastu, który odgrywa ważną rolę w procesie fotosyntezy. Ponadto pierwiastek ten odgrywa kluczową rolę w rozwoju wierzchołków wzrostu w korzeniach.

    Witamy
  • Niedobór molibdenu u roślin

    Molibden (Mo) jest ważnym pierwiastkiem, który przyczynia się do zarządzania wzrostem i azotem u roślin. Bez tego pierwiastka, roślina nie mogłaby rosnąć. Dlatego ważne jest, aby roślina otrzymała wystarczającą ilość molibdenu. Ale jak dokładnie określić, czy roślina ma niedobór lub nadmiar molibdenu?

    Więcej
  • Niedobór potasu u roślin

    Potas w obiegowej opinii to pierwiastek który działa antagonistycznie do azotu, stymuluje lepsze wybarwianie się owoców, powoduje ich szybsze dojrzewanie. W kwiaciarstwie potas jest postrzegany jako składnik nawozów przyspieszający kwitnienie, hamujący rozwój wegetatywny roślin.

    Więcej
  • Niedobór fosforu u roślin

    Fosfor lub fosforan (P) jest makroelementem lub ważnym składnikiem odżywczym dla roślin. Odgrywa ważną rolę w rozwoju rośliny. Ale jak właściwie rozpoznać niedobór fosforu, jakie są jego przyczyny i konsekwencje i równie ważne; jak można zapobiec niedoborowi fosforu?

    Więcej
  • Niedobór azotu u roślin

    W ogrodnictwie szklarniowym często mówi się o azocie, jako o pierwiastku potrzebnym roślinom, poza innymi makro- i mikroelementami. Ale czemu właściwie służy azot? Dlaczego jest tak ważny dla roślin?

    Więcej
  • Czym są preparaty cieniujące?

    Wiele upraw jest nieodpornych na działanie pełnego słońca lub wysokiej temperatury. Wtedy na ratunek przychodzi preparat cieniujący. W sezonie letnim można łatwo pokryć szklarnię jego warstwą, która będzie odbijać światło i zmniejszać ciepło. To prosty sposób na uniknięcie szczytów temperaturowych w klimacie szklarni i pełną ochronę uprawy przez cały sezon.

    Więcej
  • Cieniówki dyfuzyjne

    Cieniówki dyfuzyjne zostały opracowane z myślą o uprawach wymagających dużej ilości światła, przy jednoczesnej ochronie przed wysoką temperaturą i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

    Więcej
  • Cieniowanie szklarni - poznaj najlepsze preparaty

    W naszej ofercie znajdziesz cały szereg różnorodnych środków do zacieniania roślin w szklarni lub tunelu foliowym. Są one zróżnicowane pod kątem rodzaju, zastosowania, trwałości, stopnia zacieniania oraz dodatkowych funkcji.

    Więcej
  • Zmywanie cieniówki z dachu szklarni

    Stosowanie cieniówek do szklarni w miesiącach wiosennych i letnich to sprawdzony sposób, by ograniczyć ilość światła i ciepła, wpadających do jej wnętrza. Jesienią, kiedy temperatura spada a promieniowanie słoneczne nie jest już tak intensywne, konieczne jest oczyszczenie dachu szklarni.

    Więcej
  • Światło rozproszone dla kwiatów i roślin

    Światło rozproszone, nazywane również dyfuzyjnym może powstać dzięki użyciu szkła dyfuzyjnego lub cieniówki dyfuzyjnej. W ostatnich latach sektor ogrodniczy odnotował rosnące wykorzystanie światła dyfuzyjnego.

    Więcej


Masz pytanie dotyczące pielęgnacji upraw?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.


Kamil Szybczyński, Sylwester Lazarek, Michał Kumor
Dział Upraw Szklarniowych
Wyślij e-mail



Do not delete this link