Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Zapobieganie występowaniu skośnika pomidorowego

Do not delete this link

Zapobieganie występowaniu skośnika pomidorowego

Kod towaru: P00000066

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

szt.
Cena na zapytanie
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Skośnik pomidorowy (Tuta absoluta) jest groźnym szkodnikiem upraw pomidora i bakłażana, powodującym uszkodzenia liści i owoców. Pochodzi z Ameryki Południowej, ale w ostatnich latach rozprzestrzenił się szeroko w Europie i Afryce.

Liczebność skośnika pomidorowego
W cieplejszych rejonach może wystąpić nawet 10-12 pokoleń skośnika pomidorowego, przez co jego szkodliwość utrzymuje się przez cały sezon wegetacyjny. Temperatura ma znaczny wpływ na rozwój szkodnika.
Cykl życiowy może trwać 29 dni przy temperaturze 30ºC i wydłużać się nawet do 89 dni przy temperaturze 15ºC. Niskie temperatury drastycznie wpływają na przetrwanie gatunku.
Samice mogą złożyć od 40-50 do 260 jaj w ciągu swojego życia. Larwy skośnika mogą atakować owoce, liście lub łodygi. Wwiercają się w liście, pożerając mezofil, w wyniku czego tworzą się charakterystyczne miny, często zanieczyszczone odchodami larwy. Te uszkodzenia są najczęstszym objawem wystąpienia skośnika w uprawie. Jeśli zaatakowany zostanie owoc, uszkodzenie może stanowić wrota infekcji dla chorób lub ataku innych szkodników.

Kontrola skośnika pomidorowego
Kontrola skośnika odbywa się głównie za pomocą zabiegów chemicznych, z użyciem kilku dostępnych środków. Możliwości ich stosowania są jednak ograniczone z powodu wytwarzania odporności szkodnika na substancję aktywną w nich zawartą. Dlatego zaleca się stosowanie zintegrowanego zwalczania skośnika pomidorowego, łączącego różne metody kontroli.
Jedną ze skuteczniejszych metod zapobiegania masowego występowania szkodnika jest stosowanie feromonów zaburzających proces godowy. Dzięki temu rozmnażanie szkodnika zostaje bardzo ograniczone lub nawet zatrzymane. Stosowanie feromonów do zwalczania skośnika pomidorowego jest najskuteczniejsze, kiedy presja szkodnika jest niska.

Więcej informacji
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zapobiegania występowaniu skośnika pomidorowego (Tuta absoluta) za pomocą feromonów? Zapytaj naszego specjalistę

Do not delete this link