Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bank wiedzy - artykuły serwisowe

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „artykuły serwisowe” można znaleźć informacje na temat dobierania właściwego obuwia roboczego, jak zapewnić bezpieczeństwo pożarowe w gospodarstwie i o systemie HACCP.

 • Pracuj bezpiecznie

  Każdy pracodawca powinien zapewniać bezpieczne warunki pracy swoim pracownikom. Identyfikacja ryzyka w gospodarstwie i wprowadzenie odpowiednich środków ostrożności redukuje do minimum możliwość pojawienia się groźnych sytuacji oraz wypadków przy pracy. Na co zwrócić szczególną uwagę?

  Więcej
 • Znaki ostrzegawcze

  Dobre podstawowe oznakowanie ma wpływ na bezpieczeństwo w miejscu pracy. Pomyśl o znakach ostrzegawczych umieszczonych przy wyjściach ewakuacyjnych, znakach na towarach niebezpiecznych i znakach zakazu. Często zwraca się na to małą uwagę, a znaki ostrzegawcze umieszczone w firmie mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo.

  Więcej
 • Jak ograniczyć straty powstałe na skutek burzy?

  Burza może wyrządzić ogromne szkody w przedsiębiorstwach sektora ogrodnictwa szklarniowego. Koszty szkód spowodowanych burzą mogą osiągać nawet setki tysięcy euro - uszkodzone zostają przecież nie tylko szyby, ale również część upraw

  Więcej
 • Jak postępować w przypadku zatrucia?

  W podczas pracy w gospodarstwie szklarniowym, pracownicy codziennie stykają się z różnymi substancjami chemicznymi, w tym ze środkami ochrony roślin. Wdychanie i połykanie takich środków lub ich kontakt ze skórą, może mieć wiele negatywnych konsekwencji, np. spowodować zatrucie.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące pracy w pozycji stojącej

  Na niektórych stanowiskach pracy niezbędne jest wykonywanie czynności w pozycji stojącej, przez wiele godzin. Taki tryb pracy często odbija się na zdrowiu pracowników. Dlatego tak ważne jest podejmowanie odpowiednich działań, aby potrafić jak najmniej obciążać ciało.

  Więcej
 • Jakie są zasady dotyczące zestawów pierwszej pomocy w firmie?

  Wypadki się zdarzają, nawet jeśli podejmiesz działania na rzecz bezpiecznego środowiska pracy. Konieczne jest wówczas, aby pracownik służb ratowniczych mógł działać szybko i dysponował odpowiednim sprzętem. Dlatego ważne jest, aby firma posiadała zestaw pierwszej pomocy.

  Więcej
 • Rodzaje rękawiczek ochronnych

  Rękawiczek jednorazowych używa się w ogrodnictwie do wielu różnych czynności, takich jak zrywanie liści i sortowanie, ale również do przygotowywania środków ochrony roślin. Dostępne są jednorazowe rękawiczki wykonane z różnych materiałów.

  Więcej
 • Ochrona gospodarstwa przez epidemią koronawirusa

  Z uwagi na epidemię koronawirusa, która również w sektorze ogrodniczym wprowadza niezbędne wymogi bezpieczeństwa, w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby. Stosując naklejki, taśmy i kamizelki możesz zagwarantować odległość 1,5 metra w szklarni.

  Więcej
 • Bezpieczna praca z elektrycznością

  Energia elektryczna; prawie każdy ma z nią do czynienia na co dzień, ale często zapomina się, że praca z instalacjami i urządzeniami elektrycznymi może być niebezpieczna. Również w ogrodnictwie wiele korzysta się z urządzeń elektrycznych.

  Więcej
 • Jak wybrać odpowiedni model rękawic roboczych?

  Różne czynności wymagają różnego stopnia lub sposobu ochrony rąk (np. przed surowcami lub chemikaliami), a zatem różnych rodzajów rękawic roboczych. Z drugiej strony, rękawice mogą być również używane do ochrony upraw i zapobiegania rozprzestrzenianiu się bakterii przez ręce.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące bezpiecznej pracy na wysokości

  Praca na wysokości niesie ze sobą duże ryzyko. W rzeczywistości, upadek z wysokości jest numerem jeden w pierwszej dziesiątce najczęstszych wypadków przemysłowych. Dlatego ważne jest, aby podczas pracy na wysokości podejmować odpowiednie środki bezpieczeństwa. W sektorze ogrodniczym prace wykonywane są również na (dużej) wysokości.

  Więcej
 • HACCP - co to jest?

  Dla bezpieczeństwa produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców, istotne jest utrzymanie higieny w procesie produkcji. System HACCP określa wymagania higieniczne gwarantujące bezpieczeństwo żywności przez zlokalizowanie zagrożeń pojawiających się w procesie produkcji.

  Więcej
 • Przeliczanie jednostek w ogrodnictwie

  W sektorze ogrodniczym, w odniesieniu do odległości, powierzchni, pojemności, ciężarów, mocy, temperatury, momentu obrotowego i ciśnienia, stosowanych jest wiele różnych jednostek. Podpowiadamy jak je przeliczać

  Więcej
 • Jaka jest różnica między olejem, smarem i tłuszczem?

  Aby układy, urządzenia i narzędzia działały płynnie, konieczne jest zapewnienie im tłuszczu, smaru i (lub) oleju. Zapobiega to pękaniu lub zakleszczaniu się ich wirujących części. Istnieją różne rodzaje tłuszczów, smarów i olejów, każdy odpowiedni do różnych zastosowań.

  Więcej
 • Jak kalibrować wagę cyfrową?

  W przypadku częstego użytkowania, w wadze cyfrowej może z czasem wystąpić błąd pomiaru. Oznacza to, że podczas ważenia nie jest podawana prawidłowa waga. Błąd pomiaru można określić poprzez kalibrację wagi.

  Więcej

Martin en Silvia
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.

Do not delete this link