Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa

Bank wiedzy - artykuły serwisowe

Bank wiedzy Royal Brinkman składa się z siedmiu bloków tematycznych. Pod hasłem „artykuły serwisowe” można znaleźć informacje na temat dobierania właściwego obuwia roboczego, jak zapewnić bezpieczeństwo pożarowe w gospodarstwie i o systemie HACCP.

 • Pracuj bezpiecznie

  Każdy pracodawca powinien zapewniać bezpieczne warunki pracy swoim pracownikom. Identyfikacja ryzyka w gospodarstwie i wprowadzenie odpowiednich środków ostrożności redukuje do minimum możliwość pojawienia się groźnych sytuacji oraz wypadków przy pracy. Na co zwrócić szczególną uwagę?

  Więcej
 • Znaki ostrzegawcze

  Dobre podstawowe oznakowanie ma wpływ na bezpieczeństwo w miejscu pracy. Pomyśl o znakach ostrzegawczych umieszczonych przy wyjściach ewakuacyjnych, znakach na towarach niebezpiecznych i znakach zakazu. Często zwraca się na to małą uwagę, a znaki ostrzegawcze umieszczone w firmie mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo.

  Więcej
 • Jak ograniczyć straty powstałe na skutek burzy?

  Burza może wyrządzić ogromne szkody w przedsiębiorstwach sektora ogrodnictwa szklarniowego. Koszty szkód spowodowanych burzą mogą osiągać nawet setki tysięcy euro - uszkodzone zostają przecież nie tylko szyby, ale również część upraw

  Więcej
 • Zasady pracy w wysokich temperaturach

  W ciepły, letni dzień temperatura w szklarni może znacznie wzrosnąć. Praca w wysokiej temperaturze wymaga więcej energii. Dlatego, aby za bardzo nie wycieńczyć organizmu, istotnym jest, żeby przy wysokich temperaturach zostały podjęte odpowiednie kroki.

  Więcej
 • Jak postępować w przypadku zatrucia?

  W podczas pracy w gospodarstwie szklarniowym, pracownicy codziennie stykają się z różnymi substancjami chemicznymi, w tym ze środkami ochrony roślin. Wdychanie i połykanie takich środków lub ich kontakt ze skórą, może mieć wiele negatywnych konsekwencji, np. spowodować zatrucie.

  Więcej
 • Wskazówki dotyczące pracy w pozycji stojącej

  Na niektórych stanowiskach pracy niezbędne jest wykonywanie czynności w pozycji stojącej, przez wiele godzin. Taki tryb pracy często odbija się na zdrowiu pracowników. Dlatego tak ważne jest podejmowanie odpowiednich działań, aby potrafić jak najmniej obciążać ciało.

  Więcej
 • HACCP - co to jest?

  Dla bezpieczeństwa produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców, istotne jest utrzymanie higieny w procesie produkcji. System HACCP określa wymagania higieniczne gwarantujące bezpieczeństwo żywności przez zlokalizowanie zagrożeń pojawiających się w procesie produkcji.

  Więcej
 • Przeliczanie jednostek w ogrodnictwie

  W sektorze ogrodniczym, w odniesieniu do odległości, powierzchni, pojemności, ciężarów, mocy, temperatury, momentu obrotowego i ciśnienia, stosowanych jest wiele różnych jednostek. Podpowiadamy jak je przeliczać

  Więcej
 • Jaka jest różnica między olejem, smarem i tłuszczem?

  Aby układy, urządzenia i narzędzia działały płynnie, konieczne jest zapewnienie im tłuszczu, smaru i (lub) oleju. Zapobiega to pękaniu lub zakleszczaniu się ich wirujących części. Istnieją różne rodzaje tłuszczów, smarów i olejów, każdy odpowiedni do różnych zastosowań.

  Więcej

Martin en Silvia
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.

Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51