Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

Barwnik kw do zasysania nieb ciemny (2x50g)

Do not delete this link

Barwnik kw do zasysania nieb ciemny (2x50g)

Kod towaru: 373080546

Chcesz zobaczyć swoje osobiste ceny? Zaloguj się.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

opakowanie
szt. = 25 kilogram
opakowanie = 100 gram
opakowanie = 0,1 kilogram
opakowanie
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Barwnik do kwiatów ciętych.

Przy barwieniu kwiatów upewnij się, że używasz barwnika przeznaczonego do tego właśnie celu. Barwniki dostępne w Royal Brinkman zawierają hormon roślinny, który powoduje szybsze pobieranie cieczy przez roślinę, co powoduje szybsze wybarwianie. Barwniki zawierają również najmniejszą ilość soli z dostępnych na rynku (2-3%). Wysoka zawartość soli (w innych barwnikach około 30-40%) uszkadza łodygę oraz liście i skraca żywotność rośliny. W barwnikach dostępnych w Royal Brinkman, sól jest zastąpiona cukrami, które pozytywnie wpływają na rośliny cięte.

Sposób użycia:
1. Upewnij się, czy kwiaty nie stały wcześniej w wodzie. Jeśli jednak tak było, pamiętaj, że nie będą tak szybko pobierały płynu, jak kwiaty, które są „spragnione”. Gdy planujesz barwienie kwiatów, przed ścięciem nie zaleca się podlewania.
2. Rozpuść ok. 16g barwnika w 1 litrze gorącej wody ok. 70⁰C (stężenie można zmieniać w zależności od intensywności barwy, jaką chcemy osiągnąć, ale za wysoka ilość dodanego barwnika spowoduje, iż roztwór będzie zbyt lepki, aby zostać pobranym przez łodygę).
3. Odetnij 2 - 4 cm z łodygi kwiatu i umieść kwiaty w ciepłym (nie gorącym, do 40⁰C) roztworze barwnika i poczekaj do osiągnięcia odpowiedniej intensywności zabarwienia. Optymalny poziom wody w naczyniu to 2-3 cm. Ważne: po wyjęciu kwiatów z roztworu, przez jakiś czas nadal będą się one wybarwiać (komórki i tkanki przewodzące rośliny są pełne płynu z barwnikiem i będą go oddawać).
4. Przepłucz końcówki łodyg kwiatów silnie chlorowaną wodą, a następnie umieść je w świeżej, czystej wodzie z odżywką do kwiatów ciętych.
5. Barwienie przeprowadzaj w miejscu o temperaturze powyżej 10 stopni i niezbyt wysokiej wilgotności powietrza. Poniżej 10 stopni kwiaty nie będą pobierały roztworu. W temperaturze 10-15 stopni prędkość pobierania jest średnia, a w temperaturze 15-25 stopni najwyższa. Wilgotność powietrza nie powinna być wyższa niż 70%. Kwiaty będą lepiej pobierały barwnik przy dostępie światła.

Kwiaty które mogą być poddane zabarwieniu:
Agapanthus, Allium, Alstroemeria, Anemone, Anthurium, Astilbe, Bouvardia, Cymbidium, Dahlia, Chrysanthemum, Dianthus, Eustoma, Fresia, Gerbera, Gladiolus, Helianthus, Hippeastrum, Hyacinthus, Iris, Lathyrus, Lysimachia, Muscari, Narcissus, Ornithogalum, Paeonia, Phlox, Physostegia, Rosa, Tulipa, Viburnum, Zantedeschia


 

Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51