Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Artykuły BHP do szklarni


Każdy pracodawca powinien zapewniać bezpieczne warunki pracy swoim pracownikom. Identyfikacja ryzyka w gospodarstwie i wprowadzenie odpowiednich środków ostrożności redukuje do minimum możliwość pojawienia się groźnych sytuacji oraz wypadków przy pracy. W Royal Brinkman dostępne są wysokiej jakości artykuły BHP, zapewniające bezpieczeństwo osobom pracującym w szklarni. 

Wybierz grupę produktów:

Bezpieczeństwo pracy w szklarni

Aby zapewnić pracownikom oraz wszystkim osobom odwiedzającym szklarnię bezpieczeństwo, a także zabezpieczyć uprawę przed niebezpiecznymi wypadkami, należy wykonać szereg działań, zabezpieczających, takich jak:

1. Ustawienie znaków ostrzegawczych

Dobre oznakowanie ma wpływ na bezpieczeństwo w miejscu pracy. Zadbaj o umieszczenie znaków ostrzegawczych przy wyjściach ewakuacyjnych oraz na niebezpiecznych towarach i znakach. Często zwraca się na to małą uwagę, a znaki ostrzegawcze umieszczone w firmie mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo. Dlatego ważne jest umieszczenie we właściwych miejscach znaków i naklejek - odpowiednio dużych i spełniających normy ISO 7010 z 2012 roku.

2. Przeszkolenie pracowników w zakresie piktogramów CLP

Ważne jest, by osoby pracujące z materiałami niebezpiecznymi znały symbole zagrożeń (piktogramy CLP) występujące na etykietach produktów. Minimalizuje to możliwość nieprawidłowego użycia i wypadku. Można powiesić plakat z symbolami zagrożeń przy magazynie środków chemicznych. Warto też przeszkolić pracowników w zakresie możliwych zagrożeń.

3. Bezpieczeństwo pożarowe

W szklarni występują różne materiały łatwopalne. Ważne w tym aspekcie jest przedsięwzięcie środków zapobiegawczych. W miejscu pracy muszą się znajdować gaśnice. Gaśnice należy dobrać do sytuacji, w której mają być użyte.

4. Konserwacja i kontrola jakości sprzętu

Praca z nieprawidłowo konserwowanym sprzętem może doprowadzić do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Regularne przeglądy sprzętu zapewniają bezpieczeństwo osobom pracującym na nim. Co więcej, zalecamy zlecenie przeglądów okresowych mechanikom z uprawnieniami.

5. Apteczka pierwszej pomocy

Wypadki mogą się zdarzyć nawet jeśli wdroży się wszelkie środki bezpieczeństwa. Dlatego na miejscu pracy powinna być zawsze dostępna w pełni wyposażona apteczka pierwszej pomocy, sprawdzana co roku pod kątem dat ważności i kompletności.


Do not delete this link