Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Nowe produkty do ochrony biologicznej


Wykorzystanie biologicznych środków ochrony roślin w zwalczaniu szkodników i ochronie upraw niesie ze sobą wiele korzyści. Co więcej, aktualne przepisy w Polsce i całej Unii Europejskiej również wymagają stosowania integrowanej ochrony roślin, w szczególności metod niechemicznych. W związku z tym, metody ochrony biologicznej są przedmiotem ciągłych badań, a dzięki współpracy między producentami warzyw i dostawcami produktów bio mogą być stale udoskonalane. W sezonie 2023 mamy przyjemność wprowadzić na rynek kilka nowości, będących rezultatem takiej współpracy.

Eretmocerus eremicus i Encarsia formosa w „kulkach”

Encarsia formosa i Eretmocerus eremicus w formie kulek, do zwalczania mączlików to nowa, unikalna metoda wprowadzania pożytecznych błonkówek do uprawy. Zapewnia lepszą ochronę poczwarek przed chemikaliami, siarką i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz wyższy wskaźnik wykluć!

Wyższy wskaźnik wykluć
Kulki dozujące mają wyższy wskaźnik wykluć w porównaniu z kartonikami, do których są przyklejone spasożytowane poczwarki. Faktem jest, że Eretmocerus może wyjść z poczwarki tylko z jednej strony. Jeśli poczwarka zostanie przyklejona do kartonika niewłaściwą stroną, Eremicus nie może z niej wyjść. Ten problem nie pojawia się w przypadku kulek dozujących - w tym przypadku pasożytnicze błonkówki mogą swobodnie wychodzić z poczwarki.

Zalety „kulek”:
✔ Mniejsza strata poczwarek podczas introdukcji, przechowywania i transportu
✔ Brak ryzyka przyklejania się błonkówek do kartoników
✔ Łatwość introdukcji: na sznurku, bezpośrednio na macie lub kostce uprawowej
ORIcontrol Plus i ORIcontrol Cold do zwalczania dorosłych wciornastków


ORIcontrol Plus zawiera drapieżne pluskwiaki wyselekcjonowane genetycznie tak, by lepiej przystosowywały się do upraw, w których występuje mało pożywienia (czy to z powodu braku pyłków, czy niskiego poziomu szkodników), a także w roślinach ozdobnych i rozsadnikach. Pluskwiaki znajdujące się w ORIcontrol Plus są bardziej żarłoczne od zwykłych Oriusów oraz zdolne do zwalczania dużych populacji wciornastków, zarówno larw jak i dorosłych. Do stosowania w chłodniejszych miesiącach, można stosować specjalnie przystosowanego do niższych temperatur ORIcontrol Cold.


Nowy pokarm zastępczy - wersja 3.0
POWERFOOD Plus 3.0 (Rozkruszki + mix) – następca PowerFood Plus
Pokarm przeznaczony do dokarmiania Oriusów (ORIcontrol Cold, ORIcontrol Plus) oraz roztoczy z gatunków: Transeius montdorensis (MONcontrol), Amblyseius swirskii (SWIRScontrol), Amblyseius andersoni (ANDERcontrol). Jest to nowy produkt, zastępujący dawny PowerFood Plus. Skład nowej wersji produktu zapewnia znacznie wyższą reprodukcję naturalnych wrogów (nawet dwukrotnie większą!), szczególnie Oriusa, który jest najaktywniejszym eksterminatorem wciornastków.

POWERFOOD 3.0 (Rozkruszki) – dawniej PowerFood
Stosowany dotąd PowerFood służył jedynie do dokarmiania Transeius montdorensis. Nowa wersja pokarmu, dzięki ulepszonemu składowi, służy do dokarmiania aż trzech gatunków pożytecznych roztoczy: Transeius montdorensis (MONcontrol), Amblyseius swirskii (SWIRScontrol), Amblyseius andersoni (ANDERcontrol). Tym samym, PowerFood 3.0 staje się bardziej uniwersalnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Nowy Orius i pokarm zastępczy PowerFood 3.0:

  • Saszetki "Plus" z roztoczami


    W przypadku roztoczy pakowanych w saszetki, utrzymanie prawidłowej wilgotności w opakowaniu jest kluczowe dla zachowania wysokiej jakości produktu. Nowe saszetki Plus mają węższy i bardziej wydłużony kształt oraz są wykonane z materiału lepiej utrzymującego wilgoć w środku saszetki, jednocześnie zapewniając łatwe odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Zapewnia to lepszy rozwój roztoczy i dłuższą hodowlę (do 2 tygodni dłużej), a także wyższy odsetek roztoczy wychodzących z saszetek. Haczyk nowych saszetek również jest wykonany z trwalszego materiału, odporniejszego na wilgoć.

  • SIRFIcontrol – nowość na mszyce


    W walce z mszycami stosowane są znane już błonkówki pasożytujące szkodniki. W celu zwiększenia skuteczności zwalczania mszyc, warto uzupełnić ochronę biologiczną, stosując owady żerujące na mszycach. W tym sezonie nowością w naszej ofercie są bzygi Sphaerophoria rueppelli i Episyrphus balteatus. Co istotne, ich larwy żywią się wyłącznie niespasożytowanymi mszycami.

    Uwaga: dorosłe bzygi żywią się pyłkiem i nektarem, a więc warunkiem ich przetrwania i wysokiej wydajności jest zapewnienie im pożywienia (przez wprowadzanie do szklarni roślin produkujących pyłek, np. smagliczki).

METAcontrol - zdrowe korzenie, lepszy plon!
METAcontrol to preparat zawierający pożyteczne grzyby i bakterie, stwarzające niekorzystne środowisko do rozwoju i bytowania szkodników glebowych takich jak: pędraki, opuchlaki, drutowce. Może być stosowany w połączeniu z nicieniami lub osobno, wiosną i jesienią. Aplikacja możliwa jest w formie oprysku, fertygacji i mieszany z podłożem.
Masz pytanie dotyczące biologicznej ochrony roślin?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązania do Twojej uprawy.Dominika Strzempa, Kamil Szybczyński, Sylwester Łazarek
Wyślij e-mail

Do not delete this link