Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa

Dursban wycofany z obrotu

Wraz z końcem stycznia ważność utracił - chloropiryfos, substancja czynna w wielu preparatach ochrony roślin. Co to oznacza?
Z obrotu znika m.in. Dursban, popularny środek do zwalczania szkodników glebowych. W tej sytuacji ogrodnicy zmuszeni są do poszukiwania alternatywnych metod ochrony roślin. Jest to również doskonała okazja do ograniczenia używania środków chemicznych, na rzecz sposobów biologicznych - często równie skutecznych, ale bezpiecznych dla środowiska.

Preparaty Nemasys zawierają osobniki nicieni pasożytujące na owadach. Nicienie są bardzo małe (< 1 mm), dzięki temu z łatwością wnikają w ciało żywiciela. Pasożytują one na szkodliwych owadach i zabijają je. Preparaty Nemasys można stosować poprzez podlewanie, spryskiwanie, deszczowanie. Bardzo ważne jest, aby zapewnić odpowiednią wilgotność w tracie oraz po zabiegu, co umożliwi nicieniom przemieszczanie się i dotarcie do żywiciela.
Preparaty zawierające nicienie mają wysoką skuteczność i długi okres działania, a przede wszystkim dają szybki efekt. Nie mają też negatywnego wpływu na rośliny, są bezpieczne dla ludzi i zwierząt (w tym zapylaczy i owadów pożytecznych). Na skutek ich stosowania nie pozostają w podłożu żadne chemiczne resztki.Chcesz dobrać właściwy rodzaj preparatu Nemasys, odpowiedni dla Twojej uprawy oraz dostosowany do rodzaju szkodnika?

Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51