System WaterWick: łatwe nawadnianie - i nie tylko!

WaterWick jest prostym sposobem na utworzenie wartości dodanej, pozwalającej osiągnąć zadowolenie klienta w całym łańcuchu dostaw: od odsprzedawcy po klienta końcowego. Jest to także sposób zadziwiająco skutecznie poprawiający wzrost i kondycję roślin.
Produkty z serii WaterWick stworzono po to, by przedłużyć trwałość roślin w punkcie sprzedaży i w czasie transportu, oraz by ułatwić ich pielęgnację u klienta końcowego. Okazało się jednak, że Waterwick może być również bardzo przydatny w produkcji roślin doniczkowych. Wszystkie produkty z serii WaterWick nadają się dla ziół, roślin doniczkowych i rabatowych.
WaterWick – jak to działa?

Zasada działania opiera się na umieszczeniu w doniczce z rośliną biało-niebieskiego sznurka sięgającego rezerwuaru wody w osłonce doniczki. Za pomocą tego sznurka woda jest dostarczana do korzeni rośliny w takiej ilości, jakiej dana roślina potrzebuje. Roślina pobiera wodę wtedy, kiedy jej potrzebuje, a więc jej trwałość handlowa jest dłuższa, a straty z powodu niedoboru wody są znacznie niższe. Również u klienta końcowego roślina zachowuje atrakcyjny wygląd i dobrą kondycję, dzięki stałemu dostępowi wody. Jej pielęgnacja zaś jest znacznie łatwiejsza.
Sznurek WaterWick nadaje się do wszystkich roślin. Może być mocowany ręcznie za pomocą plastikowej wtyczki lub automatycznie – za pomocą aplikatora WaterWick firmy Visser Horti Systems.
Osłonki dekoracyjne

Do doniczek z WaterWick dostępny jest szeroki asortyment osłonek w wielu oryginalnych wzorach. Osłonki mogą być wykonane z papieru, plastiku lub ceramiki. Osłonki nie przepuszczają wody oraz zapewniają przestrzeń na rezerwę wody. Rośliny w kolorowych osłonkach świetnie się prezentują i mogą być wyjątkowym prezentem – na specjalne okazje lub bez okazji.

 
  
Przykładowe wzory osłonek
z wodoodpornego papieru
(do doniczek 12 cm)
Osłonki ceramiczne
(do doniczek 12 cm)
Osłonki dostępne są również
w wersji przezroczystej
(do doniczek Phalaenopsis 7,9 i 12 cm)

Osłonki plastikowe (osłonki MDF) dostępne są w wielu wzorach tematycznych: na Boże Narodzenie, Walentynki, Wielkanoc, Dzień Matki, jesienne, wiosenne i na każdą inna okazję. Istnieje również możliwość wykonania osłonek z indywidualnym wzorem. Dodatkową zaletą tej wersji osłonek jest większa trwałość (osłonki papierowe zapewniają wodoodporność na co najmniej 6 tygodni), są też wyposażone w okienko ułatwiające kontrolę poziomu wody w osłonce. Ten rodzaj osłonek dostępny jest do doniczek 12, 14, 17 i 19 cm. Istnieje również możliwość wykonania indywidualnego wzoru na zamówienie (minimalna ilość: 15000 szt.)   
   Zalety systemu WaterWick

- pewny: testowany przez największych producentów roślin doniczkowych oraz w największych punktach sprzedaży w USA
- produkt rozwinięty przez największego producenta roślin doniczkowych w USA, zdobywcy nagrody Grower of the Year
- wysoko wydajna metoda nawadniania
- możliwość montażu ręcznego lub automatycznego
- możliwość zastosowania w każdym rozmiarze doniczek, dla każdego gatunku roślin
- dostępny w różnych grubościach (dla roślin o różnych wymaganiach)
- używany podczas uprawy poprawia jakość roślin
- rozwiązanie dla systemów zalewowych
- w systemie uprawy z płaską doniczką (T pot) pozwala zaoszczędzić 50% substratu!
- dostępność dopasowanych elementów systemu
- wsparcie marketingowe dla producenta, dystrybutora i odsprzedawcy
- międzynarodowa sieć sprzedaży

WaterWick w systemach zalewowych

WaterWick doskonale sprawdza się w uprawach w systemach zalewowych. Roślinę umieszcza się w specjalnej doniczce uprawowej (T-pot) ze sznurkiem, którą z kolei wkłada się do doniczki-osłonki z otworami przelewowymi w dnie. Podczas zalewu w osłonce gromadzi się zapas wody, która za pomocą sznurka dostarczana jest do korzeni rośliny nawet po odpływie. Konstrukcja osłonki i dopasowanie jej do doniczki uprawowej T-pot nie dopuszczają nigdy do bezpośredniego kontaktu korzeni z lustrem wody.


Właściwości doniczki T-pot:

- stwarza duży bufor wody
- zmniejsza zużycie substratu o połowę
- dostępne w wersji czarno-białej oraz przezroczystej.

   
Doniczka T-pot
(czarno-biała i przezroczysta)
Taca do doniczek
T-pot 
Doniczka-osłonka
do doniczki T-pot 

Masz pytanie?

Jeśli chciałabyś zadać pytanie, wypełnij i wyślij poniższy formularz - w dni robocze postaramy się skontaktować z Tobą w ciągu 24 godzin!